کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی ۷هزار و ۵۰۰ اشتغال ایجاد کرد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: این نهاد حمایتی از ابتدای امسال تاکنون، هفت هزار و ۵۰۰ شغل با صرف پنج هزار و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار ایجاد کرد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ مجید مؤمنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در نشست خبری به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: رسیدگی به محرومین و نیازمندان همواره در دین اسلام مورد تاکید بوده و در انقلاب اسلامی نیز امام خمینی(ره) با تأسیس کمیته امداد بر مسئله حمایت از نیازمندان تاکید داشتند و امروز ۴۵ مین سالگرد تأسیس این نهاد مردمی و انقلابی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی با اشاره به اینکه کمیته امداد خدمت محور و به دنبال مردمی سازی است، گفت: در همین راستا ۳۵۱ مرکز نیکوکاری در استان تأسیس شده که توسط خود مردم و برای مردم اداره می‌شود.

وی افزود: هم اکنون ۴۷ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۸۵ هزار نفری تحت حمایت کمیته امداد هستند و ۶۰ درصد این جمعیت را زنان سرپرست خانوار و بیش از ۲۷ هزار نفر را سالمندان تشکیل می‌دهند.

مؤمنی ادامه داد: در سال‌جاری ۱ هزار و ۱۰۳ سری جهیزیه تاکنون به زوج‌های جوان نیازمند توزیع شده و در هفته احسان و نیکوکاری ۲۴۶ سری جهیزیه دیگر توزیع خواهد شد و ۲۳۳ جهیزیه نیز توزیع می‌شود که مجموعا ۱ هزار و ۵۸۱ سری است.

وی بیان کرد: همچنین ۲ هزار و ۵۹۸ قلم کالای اساسی در سالجاری به نیازمندان اهدا شده و ماهیانه ۳۵ میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌شود و ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خدمات ویژه به بیماران ارائه شده که ۳۷ هزار و ۴۰۸ مراجعه بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی با اشاره به اینکه ۶۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ۱۱ ماه سال‌جاری مستقیما به حساب ۵ هزار و ۸۰۲ نفر از ایتام و محسنین پرداخت شده است، گفت: ۱۱ هزار و ۵۳ دانش آموز از کمیته امداد خدمات دریافت می‌کنند که مجموع آن ۸ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان و همچنین ۸۰۰ میلیون تومان به ۵۰۴ دانشجو ارائه شده است.

وی افزود: در راستای تأمین مسکن نیازمندان در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیش از ۲۸۸۰ واحد تحویل داده شده که ۶۵۱ واحد آن به تازگی انجام شده و اعتبار آنها ۶۵۰ میلیارد تومان بوده است.

مؤمنی ادامه داد: در راستای تأمین مسکن برای شهر اراک ۱۴۰۲ واحد در شهر مهاجران طراحی شده که ۵,۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار بانکی نیاز دارد و مابقی آن توسط خیرین و بسیج سازندگی تأمین خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای ایجاد اشتغال ۲۷ هزار خانوار مورد مطالعه قرار گرفته که ۱۴ هزار خانوار مستعد اشتغال شناسایی بودند که ۷۵۰۰ اشتغال ایجاد شده که اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومانی داشته و هم اکنون ۱۸ هزار و ۲۰۰ طرح توسط خانوارها در حوزه اشتغال فعال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی تأکید کرد: یکی از افتخارات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی، کمک ۲۲۰ هزار خانوار شناسنامه‌دار به این مجموعه است.

وی با اشاره به برگزاری هفته احسان و نیکوکاری از ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه گفت :۲ هزار و ۸۰۰ پایگاه آماده جمع آوری در هفته احسان و نیکوکاری در استان مرکزی هستند و این پایگاه‌ها در مدارس، مساجد و مراکز نیکوکاری در نظر گرفته شده است.

مؤمنی خاطر نشان کرد: سال گذشته ۶۱۰ میلیارد ریال مردم و افراد نیکوکار در آغاز سال نو به نیازمندان کمک کردند و پیش‌بینی شده در هفته احسان و نیکوکاری امسال، ۷۳۰ میلیارد ریال کمک در استان جمع‌آوری شود.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =