میوه شب عید در استان مرکزی از ۲۵ اسفندماه توزیع می شود/ تدارک ۲۵۰ تن پرتقال و ۱۵۰ تن سیب

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی گفت: توزیع میوه شب عید از ۲۵ اسفندماه از طریق ۲۶ غرفه‌ در سراسر استان انجام می‌گیرد و تا قبل از ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

به گزارش نسیم خنداب، سید حسین هاشمی مدیر تعاون روستایی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای تأمین میوه شب عید اظهار داشت: خرید میوه شب عید امسال به‌صورت توافقی انجام‌گرفته و دولت یارانه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کند لذا شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاون روستایی استان این کار را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و حدود ۲۵۰ تن پرتقال و ۱۵۰ تن سیب خریداری و تأمین شده که جهت توزیع به شهرستان‌های استان حمل خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: قیمت عرضه میوه شب عید یک روز قبل از توزیع مشخص می‌شود که ۱۰ درصد زیر قیمت بازار خواهد بود و قیمت بازار هم درواقع، میانگین نرخ‌های موجود است لذا قیمت‌گذاری دستوری‌ای که در سنوات قبل وجود داشت حذف می‌گردد تا هر استان با توجه به قیمت متوسط میوه در شهر قیمت توزیع این میوه‌ها را تعیین کند که طبیعتاً در هر استان ممکن است تفاوت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: توزیع میوه شب عید همچون سال‌های گذشته از ۲۵ اسفندماه از طریق ۲۶ غرفه‌ در سراسر استان انجام می‌گیرد و تا قبل از ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 17 =