تداخلات بیش از ۴۸ درصد اراضی کشاورزی استان مرکزی رفع شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: تداخلات بیش از ۴۸ درصد اراضی کشاورزی استان مرکزی رفع شده که مقدمه‌ای برای صدور اسناد کشاورزی است.

به گزارش نسیم خنداب، علی صفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: رفع تداخلات بیش از ۴۸ درصد اراضی کشاورزی استان انجام شد که این اقدام در استان مرکزی به‌عنوان اقدامی تأثیرگذار در رفع اختلافات کشاورزان با منابع طبیعی و مقدمه‌ای برای صدور اسناد کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی در صدور اسناد کشاورزی در کشور رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است افزود: صدور سند تک‌برگی چهار هزار پلاک عرصه‌های منابع طبیعی استان مرکزی به مساحت ۲ میلیون هکتار در سال ۱۴۰۱ انجام شد که استان مرکزی در این راستا رتبه سوم کشوری را کسب کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد: سند تک‌برگی برای بیش از ۲۳ درصد اراضی کشاورزی استان مرکزی در سال جاری صادر شد که نسبت به سال گذشته رشد ۱۶ برابری داشته است.

صفری در پایان تصریح کرد: بیش از ۵۶۰ هکتار زمین جهت اجرای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی به‌عنوان اقدامی جهت توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال در سال جاری واگذارشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =