آژیر قرمز کرونا دوباره در استان مرکزی به صدا درآمد/سه شهر در وضعیت قرمز قرار گرفت

آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد که بر اساس آن از شنبه ۲۷ اسفندماه سه شهرستان تفرش، دلیجان و فراهان استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از ۲۷ اسفندماه سه شهرستان تفرش، دلیجان و فراهان استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

بااین‌حال نگرانی‌هایی بابت شروع موج جدید کرونا در کشور وجود دارد کما اینکه وزیر بهداشت با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر اعلام کرد موج کرونایی که برای بهمن‌ماه منتظر آن بودیم الآن در حال ایجاد شدن است.

این روزها دوباره کرونا جان تازه‌ای گرفته و از آنجا که عید باستانی نوروز هم در راه است، مردم باید برای ابتلا نشدن به این ویروس همچنان الزامی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۴ به ۱۰ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۲۳ به ۳۳ شهر افزایش یافت.

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۸۶ به ۱۹۸ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۲۳۵ به ۲۰۷ شهر رسید.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =