برخی از مراسمات نوروز سفارش اسلام است

امام‌جمعه خنداب گفت: برخی از مراسمات نوروز سفارش اسلام است در ایام عید همه مشغول نظافت هستند و در روایات نظافت جزئی از ایمان محسوب می‌شود و خوب است دل‌های خودمان را هم از کینه‌ها و کدورت‌ها پاک کنیم.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت‌الاسلام صفاهانی، امام‌جمعه شهرستان خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید گفت: برخی از مراسمات نوروز سفارش اسلام است در ایام عید همه مشغول نظافت هستند و در روایات نظافت جزئی از ایمان محسوب می‌شود  و خوب است دل‌های خودمان را هم از کینه‌ها و کدورت‌ها  پاک کنیم

وی افزود: هدیه به دیگران خصوصاً کودکان در ایام عید در کشورمان مرسوم است کمک به دیگران و شاد کردن مؤمنین نیز از سفارش‌ها مؤکد اسلام است.

صفاهانی بیان کرد: صله‌رحم در ایام عید در بین اقوام ایرانی رواج دارد که کار بسیار پسندیده است و نباید مختص ایام عید باشد باید در طول سال نیز این دیدارها صورت پذیرد. پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: “صله‌رحم رزق و روزی را زیاد می‌کند” و در روایات هست که صله‌رحم بلاها را دفع می‌کند و اجل انسان را به تأخیر می‌اندازد.

صفاهانی ضمن فرارسیدن ایام مبارک ماه رمضان گفت: ماه  رمضان ماه بندگی خدا و تمرین تقواست و ماه نزول برکات است ان شاءالله خداوند متعال توفیق دهد به بهترین نحو ممکن از این ماه پر خیروبرکت استفاده کنیم و یاری گر نیازمندان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =