کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه های اساسی رشد تولید و مهار تورم است

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است. گفت: دولت باید تولید را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند و خود کاملاً نظارت، کنترل و هدایت کند.

به گزارش نسیم خنداب؛ حیدر جهان بخشی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و ماه مبارک رمضان گفت: طی ده سال گذشته نام‌گذاری سال مسائل اقتصادی بوده و این نشان از اهمیت آن و توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسائل اقتصادی به‌عنوان مشکل اساسی کشور دارد که متأسفانه آن‌گونه که انتظار می‌رفت دولت‌مردان و مسئولین امر اقدام مؤثر انجام نداده‌اند.

جهان بخشی گفت: یکی از مشکلات اساسی دولت‌ها عدم نظارت کافی بود درحالی‌که دستگاه نظارتی فراوانی در کشور فعالیت دارند از بازرسی کل کشور تا بازرسی در هر وزارتخانه و دستگاه دولتی و یا حراست در همه دستگاه‌ها، می‌توانستند موفق عمل کنند.

وی افزود: کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است. دولت باید تولید را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند و خود کاملاً نظارت، کنترل و هدایت کند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر درگذشته به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حقیقتاً باتدبیر عمل می‌کردند و از ظرفیت‌ها داخلی و از فرصت‌ها و متخصصین خصوصاً علوم دانش‌بنیان به نحو احسن عمل می‌نمودند علی‌رغم تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان بسیاری از مشکلات امروز که باعث گرانی معیشت و مشکلات اقتصادی گردید برطرف می‌شد.

جهان بخشی افزود: آنچه باعث ناکامی دشمنان در توطئه‌ها گردیده امید، ایمان و دفاع از انقلاب اسلامی با حضور درصحنه در مواقع نیاز در مقابل دشمن بوده است. دولت انقلابی باید قدردان این مردم باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از دولت انقلابی انتظار می‌رود عملاً در تحقق رشد تولید و کنترل تورم که شعار سال ۱۴۰۲ است انقلابی عمل کند. رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیازمند کار جهادی و انقلابی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =