اولین ملاک زندگی سالم، ازدواج به هنگام است

کارشناس مسائل خانواده گفت: خانواده‌ها و جوانان در انتخاب همسر باید نهایت دقت را داشته باشند تا یک زندگی سالم را آغاز کنند اولین ملاک زندگی سالم، ازدواج به هنگام است.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت الاسلام عشقی، کارشناس خانواده در همایش ازدواج آسان در سالن شهید فهمیده خنداب گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: “بهترین ازدواج ها آسان ترین آن هاست” معنای آسان گرفتن ازدواج این است که در برگزاری مراسمات، هزینه های اولیه و در تعیین مهریه سخت گیری نباشد با هزینه های بیشتر سیستم زندگی سخت تر می شود.

وی در ادامه بیان کرد: خانواده ها و جوانان در انتخاب همسر باید نهایت دقت را داشته باشند تا یک زندگی سالم را آغاز نمایند اولین ملاک زندگی سالم، ازدواج به هنگام است.

که سن و سالی ندارد زمانی که دختر و پسر درک درستی از تفاوت ها و عقل و فهم کافی برای  تشکیل یک خانواده را داشته باشند همان سن ازدواج است.

 کارشناس خانواده افزود: گفتگوی مخفیانه دختر و پسر راه درستی برای ازدواج سالم نیست اگر ده سال هم مخفیانه گفتگو کنند وخانواده ها بی اطلاع باشند همدیگر را نخواهند شناخت چون بالای ۷۰ درصد خود واقعی خود را نشان نمی دهند و گفتگو ها رویایی است.

وی تصریح کرد: اگر خانواده ها درگیر ازدواج فرزندان باشند آن ازدواج پایدارتر است چون والدین هم باتجربه هستند و می توانند فرزندان را در انتخاب فرد مناسب راهنمایی کنند.خانواده طرف مقابل دارای اهمیت است اینکه فرد مورد نظر در چه محیطی رشد کرده بسیار حائز اهمیت است

کارشناس خانواده اظهار کرذ: ازدواج به امید تغییر طرف مقابل اشتباه است  باید همانطور که هست قبول یا رد کنیم و به امید تغییر نباشیم آرامش زمانی در زندگی به وجود می آید زن و شوهر دست از تغییر همدیگر بردارند.

 وی افزود: امروزه برخی آقایان جایگاه خود را در زندگی حفظ نمی کنند اگر مرد مقتدر باشد زن او را پناه خود می داند جایگاه زن و مرد باید در خانواده حفظ شود و این جایگاه با پول به دست نمی آید.

وی به مسائل قومیتی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: اگر دختر و پسر از یک قوم باشند آمار طلاق کمتر است چون از یک فرهنگ هستند و شباهتهای زیادی دارند ودر ازدواج سالم موثر است،کفویت اقتصادی نیز از مسائل مهمی است که در انتخاب همسر باید مورد توجه قرار گیرد و ضرورتی ندارد حتما پسر از دختر بزرگ تر باشد اگر از لحاظ عقلی باهم تناسب داشته باشند سن ملاک نیست و می توانند زندگی خوبی داشته باشند.

عشقی گفت: مشاوره ازدواج جز ضروریات ازدواج است در تست مشاوره شخصیت باطنی افراد مشخص می شود.کتاب “مهمترین پیچ زندگی” که چهل نکته در مورد ازدواج موفق مطرح شده است برای جوانان و والدین موثر است. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: ازدواجی پایدار نمی ماند مگر اینکه سازگاری باشد. سازگاری،توانایی درک تفاوت های همدیگر است اگر سازگاری پایین باشد درگیری اتفاق می‌افتد.همه حساست ها برای انتخاب همسر به خاطر شکل گیری یک ازدواج سالم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =