افرادی را انتخاب کنیم که بتوانند مشکلی از مشکلات مردم را حل کنند

رحیمی تأکید کرد:همه باید تلاش کنیم نامزدهای اصلح ، باتجربه و کننده کار را انتخاب کنیم و افرادی را برای شورا و ریاست جمهوری  انتخاب کنیم که  از راه طمع وارد این کار نشده باشند بلکه کسانی باشند که بتوانند مشکلی از مشکلات مردم را برطرف کنند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،رحیمی، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: آیات متعدد قرآن کریم و روایات گوناگون ائمه معصومین مبنی بر دخالت در سرنوشت انسان‌ها وجود دارد

وی اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: “خداوند در سرنوشت مردم دخالت نمی‌کند مگر اینکه خود مردم بخواهند سرنوشت خود را تغییر دهند “این آیه بیانگر این مطلب است که اگر حاکمانی صالح یا ناصالح ،پرکار یا کم‌کار در جامعه حاکمیت می‌کنند علت اصلی آن مردمانی هستند که آن‌ها را انتخاب می‌کنند.

رحیمی بیان کرد: در سیره تاریخ ، وقتی مردم حضرت علی(ع) را به‌عنوان خلیفه انتخاب کردند حضرت علی(ع)اصلاحات گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و  فرهنگی برای جامعه رقم زدند اما وقتی مردم پیرو بنی‌امیه شدند در همه زمینه‌ها مخصوصاً در عرصه  فرهنگی و اجتماعی آسیب‌های فراوانی بر جامعه اسلامی وارد شد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران نیز مردم مرتباً در انتخابات متعدد شرکت کردند و این شرکت و حضور مردم در انتخابات تأثیرات فراوانی در جامعه داشته است و شاهد رشدهای گوناگون اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و…بودیم اما در برخی انتخابات که مردم انتخاب حساب‌شده‌ای نداشتند می‌بینیم که چه آثاری را برای نظام جمهوری اسلامی و علی‌الخصوص مردم داشته است.

وی بیان کرد: در مقطعی وضعیت اقتصادی و امرارمعاش مردم گرفتار معضلات سختی می‌شود و قیمت‌ها به‌صورت افسارگسیخته در مقاطع مختلف افزایش پیدا می‌کند و کنترل ، نظارت و بررسی‌های لازم  شکل نمی‌گیرد که همه ناشی از انتخاب نادرست خود ما مردم بوده است.اگر می‌خواهیم افرادی سرکار بیایند که منجی کشور باشند ،اگر می‌خواهیم تغییر ایجاد کنیم باید پای صندوق‌های رأی حاضر شویم.

رحیمی تأکید کرد:همه باید تلاش کنیم نامزدهای اصلح ، باتجربه و کننده کار را انتخاب کنیم و افرادی را برای شورا و ریاست جمهوری  انتخاب کنیم که  از راه طمع وارد این کار نشده باشند بلکه کسانی باشند که بتوانند مشکلی از مشکلات مردم را برطرف کنند.

وی گفت: امیدواریم همه مردم اعم پیر و جوان و زن و مرد پای صحنه بیایند و در سرنوشت خودشان دخالت کنند اگر سستی کنند طبیعتاً سرنوشت خود را به دست افرادی می‌سپارند که ممکن است خودشان نسبت به آن‌ها اعتمادی نداشته باشند، قهر کردن از صندوق رأی ، قهر کردن با سرنوشت خود انسان است.

کارشناس سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم به فضل الهی همه ما بتوانیم قدردان شهدا و کسانی که برای ایران اسلامی زحمت کشیدند پاسخگوی خون آن‌ها باشیم و برای سربلندی ایران اسلامی تلاش کنیم و در سایه اسلام و حکومت تشیع بتوانیم گام‌های مؤثری برای انقلاب برداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =