۱۲۵روستای استان مرکزی نیازمند آبرسانی سیار هستند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: شاخص بهره مندی از آب سالم در روستاهای استان به ۸۵ درصد در دستور کار است ولی در بحث چشمه ها و قنوات در روستاها نیز نگرانی هایی وجود دارد که باید در این خصوص برنامه ریزی صحیحی داشت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از دیار آفتاب؛ یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در جلسه شورای اداری استان گفت: از مجموع ۱۲ شهرستان استان مرکزی به جز برخی مناطق حاشیه نشین شهری ۱۰۰ درصد جمعیت شهری تحت پوشش آبرسانی هستند.

عرفانی نسب اظهار کرد: همچنین در روستاها این شاخص به ۹۰ درصد می رسد و از ۱ هزار و ۱۱۳ روستا ۸۵۰ روستا تحت پوشش قرار دارند.

وی ادامه داد: ۳۰ روستا از ۲۵۰ روستایی که تحت پوشش نیستند برای آبرسانی شناسایی شده اند که اگر همکاری ایجاد شود ظرفیت پوشش به ۹۵ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: شاخص بهره مندی از آب سالم در روستاهای استان به ۸۵ درصد در دستور کار است ولی در بحث چشمه ها و قنوات در روستاها نیز نگرانی هایی وجود دارد که باید در این خصوص برنامه ریزی صحیحی داشت.

عرفانی نسب بیان کرد: به دلیل شرایط کنونی وجود مخازن ذخیره می تواند مشکلات را تحت کنترل درآورد در حال حاضر ۸۳۱ مخزن در مدار است اما کمبودهایی وجود دارد که باید در سال های آتی ایجاد این مخازن مدنظر قرار گیرد.

وی اظهار کرد: ۲۱ مخزن در سال گذشته ایجاد شده که ۱۵۳۲ لیتر پساب در استان تولید می شود و استفاده از این پساب تنها به حدود ۱۲۰ لیتر بر ثانیه به صورت هدفمند می رسد و باقی آن قابلیت واگذاری دارد ولی متاسفانه در حوزه صنعت از این ظرفیت هیچ استفاده ای نمی شود و این مقدار قابل توجهی است که باید مورد توجه صنایع قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: در حال حاضر فاز سوم تصفیه خانه فاضلاب اراک در حال ساخت است که ۱۹.۵ درصد پیشرفت داشته است و تلاش داریم که امسال این تصفیه خانه به بهره برداری برسد و تصفیه خانه شازند نیز به پیشرفت ۲۱ درصد رسیده است.

عرفانی نسب ادامه داد:  ۱۲ درصد مشترکین استان مشمول طرح آب امید هستند و ۳۳ درصد مشترکین الگوی مصرف را رعایت می کنند و همچنین ۱۰ درصد دو برابر الگوی مصرف و ۴۳ درصد تا دو برابر الگوی مصرف شناسایی شده اند.

وی افزود: بهای تمام شده هر متر مکعب آب در استان مرکزی ۱۴۵۰ تومان و متوسط قیمت فروش حدود ۷۰۰ تومان است و مجموع بدهی های شرکت آب و فاضلاب بیش از ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: در حال حاضر ۱۲۵ روستا نیازمند آبرسانی سیار هستند و ۱۸ روستا دارای مشکل کمی و ۱۴ روستا دارای مشکلات کیفی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 3 =