فرهنگ دفاع مقدس آهنگ خدمت به مردم در دوران کرونا را طنین‌انداز کرد

فخرالاسلام، گفت: فرهنگ دفاع مقدس در جامعه ایران اسلامی تأثیر خود را گذاشت و باعث شده بعد از گذشت ۳۳سال از پایان دفاع مقدس همچنان در استان‌ها و شهرها آهنگ ایثار و فداکاری و خدمت به مردم همچنان طنین‌انداز شود.

به گزارش نسیم خنداب؛ ابوالفضل فخرالاسلام، رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: جنگ ما در حقیقت یک گنج بود به همین منظور آن را دفاع مقدس نامیدند.

وی افزود: جنگ زمانی اتفاق می افتاد که دو طرف متخاصم باشند در صورتی که ملت ایران متخاصم نبوده و هیچ زمانی طالب جنگ با هیچ کشوری از جمله عراق نبودند.

این کارشناس سیاسی گفت: این جنگ با برنامه ریزی ابرقدرت های جنایت کار به وسیله صدام خبیث نادان بر ملت ایران تحمیل شد چون تحمیلی بود وظیفه شرعی و دینی و ملی مردم ایران دفاع از کیان و ناموس و مملکت خودشان بود.

وی بیان کرد: دشمنان با این خیال خام صدام را تحریک کردند که جمهوری اسلامی یک حکومت تازه بنیان است و ارتش آن از هم پاشیده و سپاه هنوز شکل و سازمان خود را بدست نیاورده است با این شرایط امکان دستیابی به ایران و نابودی جمهوری اسلامی در همان هفته های اول وجود دارد.

فخرالاسلام تصریح کرد: اما آنها غیرت مردم ایران و فداکاری جوانان غیور ایران را نمی دانستند و از همه مهمتر قدرت ولایت فقیه را درک نکرده بودند. جمهوری اسلامی بر مبنای جمهوریت و اسلامیت و با هدایت ولایت فقیه بر پا شده بود اما این درک درست را دشمن از تشکیل این حکومت نداشت که مردم بر اساس فرمان ولایت فقیه سر از پا نمی شناسند.

وی گفت: امام خمینی(ره) فرمان حرکت به جبهه ها را صادر کرد و از مردم خواست که در مقابل دشمن بایستند و همین امر باعث شد جوانان، میانسالان، پیرمردها همه و همه راهی مقابله بادشمن شوند.

جبهه ها به دانشگاه خود سازی تبدیل شده بود

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: آنچه که در دفاع مقدس اتفاق افتاد و ما امروزه از آن به گنج یاد می کنیم معنویت حاکم بر جبهه ها بود جبهه ها به دانشگاه خود سازی و انسان‌سازی و تحول بنیادین در تفکر و اندیشه جوانانی که تازه از حکومت طاغوت رهاشده بودند تبدیل‌شده بود.

فخرالاسلام گفت: این جوان‌ها وقتی‌که به مرحله از اندیشه و اعتقاد رسیدند هرکدام مبلغ احکام دین، احکام اسلام و دفاع از شریعت شدند و این فرهنگ گسترش پیدا کرد و به فضای شهرها رسید و شهرها معنوی شدند طوری که در داخل شهرها مردم برای کمک به جبهه‌ها هر مقدار که در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.

وی تصریح کرد: اخلاص از نیروهای ما افرادی ساخت که به معراج رفتند و قله‌های خلوص را فتح کردند و آن‌چنان عروج کردند که گاهی بعضی از عرفا می‌گویند درجه برخی از شهدای دفاع مقدس از برخی از شهدای کربلا هم بالاتر است.

جاماندگان دوران دفاع مقدس همواره حسرت آن روزها را می‌خوردند

فخرالاسلام در ادامه گفت: هر کس توانست از این اقیانوس اخلاص و ایثار جرعه شهادت را بچشد رستگار شد جاماندگان دوران دفاع مقدس همواره حسرت آن روزها را می خوردند و به شهیدان غبطه می خوردند و آرزو دارند به آن ها بپیوندند و برخی از عزیزان مانند حاج قاسم که سال های سال منتظر شهادت بود به این آرزو رسیدند.

وی بیان کرد: جبهه یک دانشگاه تحول آفرین بود و علت همه موفقیت ها هم همین حاکمیت اخلاص و ایثار و معنویت و توکل بر خدا بود آنجا رقابتی بر سر پست و منصب و جایگاه و.. نبود فرمانده از نیروهایش جلوتر می رفت و اخلاصش از همه بیشتر بود.

فرهنگ دفاع مقدس آهنگ خدمت به مردم را در دوران کرونا طنین انداز کرد

رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: فرهنگ دفاع مقدس در جامعه ایران اسلامی تاثیر خود را گذاشت و همین تاثیر باعث شده است بعد از  گذشت ۳۳سال از پایان دفاع مقدس همچنان در استان ها و شهرها آهنگ ایثار وفداکاری و خدمت به مردم همچنان طنین انداز شود.

وی اظهار کرد: در بیست ماهه گذشته که ویروس منحوس کرونا در ایران جولان داد حضور بسیجیان و پیروان شهدا در شرایط فعلی و اجرای طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور باعث شد که در پیک های مختلف اول تا پنجم موفقت های خوبی به دست بیاوریم.

فخرالاسلام خاطر نشان کرد: اگر تفکر بسیجی و تفکر جبهه ها  بین مسئولین و مدیران ما حاکم باشد دیگر کسی برای رسیدن به منصب و پست و مقام متوسل به انواع حقه های سیاسی و باند بازی متوسل نمی شود کسی که تفکر جبهه و اخلاص وایثار داشته باشد به عالی ترین مقام هم برسد خود را خدمت گذارو نوکر مردم می داند همان طوری که مرجع عالی قدر و فیلسوف بزرگ و رهبر فرزانه  بعد از این همه عظمت فرمودندبه من خدمتگذار بگویید بهتر از این است که رهبر بگویید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =