تعداد شهدای استان مرکزی به ۷۱۰۰ شهید والامقام رسید

سردار کریمی گفت: در کارگروه آمار و اطلاعات شهدا بعد از تهیه فرهنگ نامه ۲۲ جلدی و تکمیل پرونده های ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی کار تحقیق و بررسی شهدای استان با قوت و جدیت ادامه پیدا کرد و امروز بعد از گذشت ۲ سال از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره و با تحقیقات میدانی انجام شده به ۷ هزار ۱۰۰ شهید والامقام در استان دست پیدا کرده ایم.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به مناسبت سالروز برگزاری باشکوه کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: فرا رسیدن سالروز دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای استان مرکزی با مقام معظم رهبری و برگزاری کنگره باشکوه نقش حضرت امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی فرصتی ارزشمند برای بازخوانی بیانات رهبر انقلاب در این خصوص و تبیین دستاوردهای عظیم کنگره در استان مرکزی است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: امروز کنگره شهدای استان مرکزی به یک جریان ارزشی در استان مرکزی تبدیل شده که بیش از ۳ هزار فعال فرهنگی و اجتماعی را به شکل قرارگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سازماندهی کرده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: رویکرد خدماتی، رویکرد اجتماعی، رویکرد محرومیت زدایی،‌ رویکرد فرهنگی، هنری و تبلیغاتی، رویکرد علمی و پژوهشی، رویکرد زیرساختی و عمرانی و رویکرد حمایتی ۷ اولویت مهم کنگره بود که از سال ۹۲ در دستور کار قرار گرفت و کلیه برنامه ها با تحقق این رویکردها هدف گذاری شدند.

وی بیان کرد: از سال ۹۲ تا ۹۸ علاوه بر اینکه به طور ۱۰۰ درصد در تحقق اهداف و رسیدن به نقطه مطلوب رویکردها موفق شدیم امروز نیز بعد از گذشت ۲ سال از برگزاری کنگره رویکردها به نهضت تبدیل شده اند و ماندگاری هزاران دستاورد نتیجه گفتمان کنگره شهدای استان مرکزی در نقطه به نقطه و بخش های مختلف استان مرکزی است.

کریمی گفت: طرح «هر پروژه یک شهید» و «هر خدمت به نام یک شهید» امروز به گفتمان عمومی در استان تبدیل شده و بسیاری از اقداماتی که به برکت کنگره شهدای استان مرکزی آغاز شده اند امروز با جدیت و قوت در حال انجام هستند.

وی با بیان اینکه در ستاد کنگره شهدای استان مرکزی ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه تخصصی با حضور اقشار و دستگاه های مختلف تشکیل شد،گفت:بعد از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ادامه مسیر هیچ گونه فعالیتی متوقف نشد و در قالب گام دوم کنگره کلیه فعالیت ها ادامه پیدا کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: تشکیل هیئت های اندیشه ورز در ذیل کمیته ها و کارگروه های تخصصی انجام شد و به طور نمونه در کارگروه ویژه سیره و اندیشه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری که متشکل از نخبگان دانشگاهی و اعضای هیئت علمی بود نتیجه و دستاورد فعالیت های آنها چاپ ۱۷ عنوان کتاب در حوزه اندیشه و سیره امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بود که روزهای گذشته رونمایی شد.

وی ادامه داد: در کارگروه آمار و اطلاعات شهدا بعد از تهیه فرهنگ نامه ۲۲ جلدی و تکمیل پرونده های ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی کار تحقیق و بررسی شهدای استان با قوت و جدیت ادامه پیدا کرد و امروز بعد از گذشت ۲ سال از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره و با تحقیقات میدانی انجام شده به ۷ هزار ۱۰۰ شهید والامقام در استان دست پیدا کرده ایم.

کریمی اضافه کرد: تحقیقات ۲ ساله کارگروه آمار و اطلاعات کنگره شهدای استان مرکزی و رسیدن به آمار ۷۱۰۰ شهید والامقام در استان مرکزی نشان از نقش پر رنگ استان در موفقیت ها و حماسه های دفاع مقدس دارد و لذا تبیین نقش استان یک رسالت مهم است که در کنگره به آن پرداخته شد و البته کار تبیین با قوت ادامه دارد.

وی گفت: استان مرکزی یکی از استان های برتر در حوزه جمع آوری اطلاعات و پرونده های شهدا است و این نشان دهنده اهتمام و کارجهادی در کارگروه آمار و اطلاعات کنگره است که جای تقدیر دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه فعالیت همه کارگروه های کنگره با جدیت ادامه دارد و حاصل ادامه فعالیت های آنها دستاوردهای امیدبخش و دلگرم کننده است،گفت:باید به خوبی تبیین شوند و به طور مثال در کارگروه های نقش بانوان، تبلیغات و هنری، عملیات ، خودکفایی و تدوین فعالیت های محتوایی به نهضت تولید محتوا در حوزه ایثار و شهادت تبدیل شده و صدها تولیدات محتوایی ثمره فعالیت این کارگروه ها است که باید به خوبی تبیین و بیان شود و در اختیار محققین، علاقمندان و فعالین قرار گیرند.

وی افزود: مهمترین رویکرد ستاد کنگره از ابتدای شروع فعالیت ها مردمی ، جوانگرایی بودن و ماندگاری فعالیت ها بود که نتیجه این رویکردها اثربخشی، کم هزینه بودن ، انسجام و همگرایی در همه بخش ها و استفاده از ظرفیت های داخلی استان بود.

کریمی تأکید کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی ایجاد انگیزه برای اتکاء به توانمندی ها و استعدادهای درونی بود و اقشاری چون هنرمندان، فعالین فرهنگی و اجتماعی باور ما میتوانیم را در کنگره شهدای استان به خوبی درک کردند.

وی خاطر نشان کرد: استان مرکزی ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی دارد و کنگره شهدای استان بخشی از این ظرفیت ها را پای کارآورد و امروز در گام دوم کنگره باید از همه ظرفیت ها برای شناخت حضرت امام(ره) ، شهدا و مفاخر استان ، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و جلوگیری از تحریف و فراموشی آن استفاده کنیم.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =