تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی ۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است/افزایش موارد سرپایی کرونا در بیمارستان‌های استان

جمالیان با اشاره به اینکه تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی ۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است گفت: استان مرکزی سومین جایگاه را در نقشه استانی واکسیناسیون کامل گروه های هدف به دست آورد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان بیان کرد: بر اساس نقشه استانی واکسیناسیون کامل کرونا در ایران، استان مرکزی سومین درصد را در تزریق دُز دوم واکسن کرونا بدست آورده و تاکنون ۴۲ درصد از جمعیت گروه هدف با دریافت هر دو دُز به صورت کامل واکسینه شده اند.

وی ادامه داد: استان گیلان با واکسیناسیون کامل ۴۶ درصدی گروه هدف، صدر نشین این جدول است و استان های آذربایجان شرقی و فارس ۴۵ درصد از جامعه هدف را به صورت کامل واکسینه کرده و در جایگاه دوم می باشد و استان مرکزی در کنار تهران با واکسیناسیون ۴۲ درصدی سومین درصد را در این نقشه دارد.

جمالیان با اشاره به اینکه آمار تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی ۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است، تاکید کرد: در سایه تلاش های صورت گرفته طبق آمارهای اعلام شده، استان مرکزی در شمار افرادی که دُز دوم واکسن را دریافت کرده اند، از میانگین کشوری(۳۷ درصدی) بالاتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مراکز تجمیعی سطح استان با سرعت در انجام واکسیناسیون گروه‌های هدف هستند و انتظار می‌رود مردم و دانش آموزان بدون نگرانی در این بخش همکاری بیشتری داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به‌ احتمال خیز ششم کرونا در استان بیان کرد: شمار موارد سرپایی کرونا در بیمارستان‌های استان در شیب افزایشی قرار گرفته و می‌طلبد مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سه =