نگاه شبکه صهیونیست به رزمایش ذوالفقار ارتش

رسانه‌های خارجی در گزارش‌هایی به نکات برجسته رزمایش ذوالفقار۱۴۰۰ از جمله استفاده از نیروهای جوان، سلاح‌های ساخت داخل و زمان برگزاری این رزمایش اشاره کردند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از مشرق، رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی روز دوشنبه در گزارش‌هایی به تشریح برگزاری مانور«ذوالفقار-۱۴۰۰» پرداخته و نوشتند، ایران در این رزمایش  که درست یک هفته به شروع مذاکرات احیای برجام برگزار شد، از نیروهای جوان و سلاح‌های ساخت داخل از جمله انواع پهپاد استفاده کرد.

«شبکه ۱۲ اسرائیل» در این زمینه نوشت، درست یک هفته مانده به برگزاری مذاکرات احیای برجام، ایران یک رزمایش بزرگ را در دریای عمان برگزار کرد.

این شبکه خبری در ادامه گزارش کرد، این رزمایش گسترده که از روز یکشنبه آغاز شد، منطقه شمال اقیانوس هند به سمت بخش‌هایی از دریای سرخ را شامل می‌شود. در این رزمایش ایران از انواع پهپادها، هواپیمای جنگنده، نیروهای ویژه و سامانه‌های موشکی دفاعی و تهاجمی استفاده کرد. در تلاشی آشکار برای ارسال پیامی به رژیم صهیونیستی، در این رزمایش پرچم اسرائیل نیز مشاهده شد.

بر اساس این گزارش، رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ از سوی نیروهای دریایی و هوایی ارتش و نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد و سناریوهای مختلفی از جمله نبرد دریایی دوراز سواحل ایران شبیه سازی شد.

نگاه شبکه صهیونیست به رزمایش ذوالفقار

وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» نیز نوشت که نظامیان جوان ایران در این رزمایش از جنگ افزارهای ساخت داخل استفاده کردند.

این  شبکه نوشت، ارتش ایران در تازه‌ترین مانور نظامی خود با استفاده از تسلیحات ساخت داخل  نیروهای جوان‌تر خود را با شرایط جنگی آشنا می‌کند. ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی گستردگی این رزمایش از جمله استفاده از پهپادهای انتحاری، موشک‌های زمین به زمین و انجام عملیات چتر بازی را نشان می‌دهد.

«امیر دریادار سید محمود موسوی» سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: «در این مرحله از رزمایش موشک کروز ایرانی قادر با شلیک از سایت‌های موشکی تاکتیکی ساحل به دریای نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران، شناور هدف در فاصله ۲۰۰ کیلومتری را با موفقیت مورد اصابت قرار داد.

وی افزود: «همچنین انهدام هدف سطحی با استفاده از موشک کروز بومی «نصر» توسط ناو موشک‌انداز نیروی دریایی ارتش، از دیگر تمرین‌های انجام شده در این مرحله از رزمایش بود.»

همچنین در این مرحله از رزمایش ناو موشک‌انداز با شلیک موشک کروز بردبلند ایرانی «قدیر» هدف سطحی خود را در فاصله ۳۰۰ کیلومتری مورد اصابت قرار داد. منبع: فارس

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =