موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیرو برای سرکوب آزادی خواهان بخشی از جنایت پهلوی است

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رژیم پهلوی در طول حاکمیت خود بیشترین خیانت‌ها را بعد از دولت قاجار به ایران داشت تصریح کرد: موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیروهای مسلح برای سرکوب آزادی خواهان در سایر کشورها، مشارکت در قتل مردم ویتنام در کنار آمریکا جنایاتی است که متأسفانه تاریخ آن‌ها را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار نداده است.

به گزارش نسیم خنداب؛ حسن هانی زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: رژیم پهلوی در طول دوران حاکمیت ۵۷ ساله خود جنایات فراوانی را مرتکب شد.

وی بیان کرد: حادثه مسجد گوهرشاد، منع حجاب و حمله به زنان در خیابان‌ها و سرکوب مردم بخشی از جنایت‌های رضاشاه  تلقی می‌شود.

هانی زاده افزود: در سال ۱۳۲۰ که جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و رضاشاه تبعید شد، فرزند وی محمدرضا شاه با سمت جانشینی رضاشاه جنایت‌های پدر خود را ادامه داد و با تشکیل و شکل‌گیری کمیته‌های مشترک این جنایات را نهادینه کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رژیم پهلوی در طول حاکمیت خود بیشترین خیانت‌ها را بعد از دولت قاجار به ایران داشت تصریح کرد: موافقت با تجزیه بحرین و اعزام  نیروهای مسلح برای سرکوب آزادی خواهان در سایر کشورها، مشارکت در قتل مردم ویتنام در کنار آمریکا جنایاتی است که متأسفانه تاریخ آن‌ها را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار نداده است.

وی بیان کرد: رضاشاه و محمدرضا شاه دو مهره انگلیس و آمریکا بودند و به دستور آمریکا عمل می‌کردند و کشور ایران را بیش از ۵۰ سال به عقب راندند.

هانی زاده خاطرنشان کرد: اندیشمندان و مورخان باید جنایت‌های رژیم پهلوی علیه ملت ایران را رمزگشایی کنند و شرایطی فراهم کنند که نسل فعلی با جنایت‌های رژیم پهلوی بیشتر آشنا شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =