مالکیت ۶ هزار روستا به نام محمدرضا شاه بود/ عده‌ای درصدد تطهیر رژیم پهلوی هستند

کنگاوری با اشاره به اینکه پهلوی هر زمین بکری را تصاحب می‌کرد گفت: در همین راستا مالکیت قریب به ۶ هزار روستا به نام محمدرضا شاه بود و اموال مردم را به نفع خود به تاراج می‌برد.

به گزارش نسیم خنداب؛ کنگاوری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: سلسله پهلوی محصول خیانت‌های داخلی یک جناح و گروهی از افراد و نفوذ بیگانگان به نهضت مشروطیت بود که نهضت را به چالش کشید.

وی اظهار کرد: دوره قاجاریه یک دولت قبیله سالار بود که باعث عقب‌ماندگی کشور شد و پهلوی فرصت را مناسب دید تا روی کار بیاید و با فروش نفت یک رونق ظاهری ایجاد کرد و با باطنی نادرست ۵۷ سال جنایت کرد.

کنگاوری افزود: اولین اقدامی که پهلوی انجام داد با رهنمودهای آمریکا ساواک را به وجود آورد که تنها مأموریتش این بود که از تخت و تاج شاه حفاظت کند.

وی گفت: یکی از جنایات آشکار پهلوی این بود که از طریق مبارزه با اسلام و شعائر مذهبی، فرهنگ کشور را از بین برد.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: یکی دیگر از جنایت‌های پهلوی مخالفت با قومیت‌ها و ایلات و عشایر بود در زمان آغاز حکومت رضاشاه دو و نیم میلیون ایلات و عشایر در کشور بود اما در اواخر دوره پهلوی به علت سرکوب عشایر به یک‌میلیون کاهش پیدا کرد.

کنگاوری افزود: پهلوی هر زمین بکری را تصاحب می‌کرد در همین راستا مالکیت قریب به ۶ هزار روستا به نام محمدرضا شاه بود و اموال مردم را به نفع خود به تاراج می‌برد.

وی تصریح کرد: تولیدات گندم و محصولات کشاورزی در ایران به حدی بود که محصولات به روسیه صادر می‌شد اما پهلوی کاری کرد که کشاورز از دولت گندم می‌خرید یعنی تولیدات را به صفر رساند.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: همه نویسندگان حتی نویسندگان خارجی قائل بر این موضوع هستند با توجه به مؤلفه و استعدادی که در کشور داشتیم اقداماتی که پهلوی انجام داد مملکت را ازلحاظ اقتصادی و اجتماعی و بهداشتی در سطح پایین‌ترین کشورهای منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس به عقب راند.

وی گفت: یکی از مشکلات عمده پهلوی این بود که نوکر آمریکا بود و به نصایح علما نظیر امام خمینی(ره) و آیت‌الله کاشانی توجه نمی‌کرد و راه پدر خود را ادامه می‌داد و منش حاکمیت خود را بر مبنای لیبرالیسم و سکولاریسم قرار داده بود و به‌تدریج کشور را به سمت غربی شدن و زیر یوق غربی درآوردن هدایت می‌کرد.

کنگاوری با اشاره به اینکه یک‌روند فروپاشی خاموش از درون در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، سیاسی در زمان پهلوی به‌تدریج اتفاق افتاد افزود: پهلوی مسیر فروپاشی را با ظاهری زرق‌وبرق دار و خوشایند در پیش‌گرفته بود.

وی بیان کرد: در نهایت جنایت‌های رژیم پهلوی به‌جایی رسید که مردم در سال ۵۷ هجمه‌ای همه‌جانبه علیه پهلوی راه انداختند که در هیچ دوره‌ای از تاریخ دیده نشده است.

کنگاوری خاطرنشان کرد: در شبکه‌های مجازی دست‌هایی پنهان وجود دارد که حکومت پهلوی را تطهیر کنند باید جنایت‌های پهلوی با دقت در ابعاد مختلف موشکافانه بررسی شود تا نسل امروز جامعه آگاه شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =