بیانیه گام دوم انقلاب گره‌گشای تمام مشکلات کشور در همه عرصه‌ها است/ حرکت جبهه انقلاب در دولت و مجلس به سمت تحقق بیانه است

یاری گفت: همه بدانند بیانیه گام دوم انقلاب از بین رفتنی نیست و یک سند راهبردی، کارشناسی شده و دقیق است، اگر ما در عرصه‌های مختلف این بیانیه را تبیین و گسترش دهیم گره‌گشای تمام مشکلات کشور در همه عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و.. خواهد بود.

به گزارش نسیم خندب؛ محمدجواد یاری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: مدت دو سال است که از ابلاغ  بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری می‌گذرد اما متأسفانه به‌طورجدی به آن بیانیه پرداخته نشده است.

وی بیان کرد: بیانیه ۷ فصل دارد و مواردی از قبیل شناخت بعد و قبل انقلاب، جوانان، سبک زندگی، اقتصادی، سیاست خارجی و… مطرح‌شده است متأسفانه ۹۰ درصد زمان صرف شده از این بیانه مربوط به دولت قبلی بود.

دولت دوازدهم گامی برای تحقق بیانه گام دوم برنداشت

 یاری افزود: طبیعتاً از دولت لیبرال و اصلاح‌طلب دوازدهم نه‌تنها توقعی نداشتیم گامی برای تحقق این بیانیه بردارند بلکه در موارد بسیار زیادی شاهد این موضوع بودیم که دولت روحانی و جریان لیبرال و نفوذی در دولت او، گام‌های علیه بیانیه گام دوم برداشتند.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: دولت قبل برخلاف بیانیه، در عرصه سیاست خارجی به دنبال دادن امتیاز بودند در موضوع فرهنگی به دنبال اجرای سند۲۰۳۰ و در بحث اقتصاد که رهبر معظم انقلاب توصیه به اقتصاد مقاومتی کردند آنها دنبال گره زدن اقتصاد کشور به تصمیمات سیاسی غرب بودند و می‌توان گفت دولت دوازدهم نابودکننده بیانیه گام دوم و مانع تحقق آن شده بود.

بیانه گام دوم انقلاب سند راهبردی، کارشناسی شده و دقیق است

یاری تصریح کرد: همه بدانند این بیانیه از بین رفتنی نیست و یک سند راهبردی، کارشناسی شده و دقیق است، اگر ما در عرصه‌های مختلف این بیانیه را تبیین و گسترش دهیم گره‌گشای تمام مشکلات کشور در همه عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و.. خواهد بود.

وی افزود: اگر دولتمردان و مجلس و مردم بخواهند از مشکلات رها شوند و افق آینده را روشن ببیند باید بر مبنای خطوطی که این بیانیه ترسیم کرده حرکت کنند و همه موارد بیانیه را در کشور پیاده کنند.

حرکت جبهه انقلاب در دولت و مجلس به سمت تحقق بیانه گام دوم انقلاب است

یاری گفت: با روی کار آمدن دولت انقلابی و همراهی مجلس انقلابی فرصت طلایی ایجاد شده است تا کارشکنی های دولت قبلی علیه بیانیه جبران شود و حق این بیانیه را ادا کنیم شواهد حاکی از این است که به لطف خدا حرکت جبهه انقلاب در دولت و مجلس به سمت تحقق این بیانه است.

وی خاطر نشان کرد: باید رسانه ها رسالت خود را ایفا و رصد کنند هر جایی در اجرای این بیانیه کم کار و تخطی می شود گوشزد کنند و خطای احتمالی را به دولتمردان و نمایندگان مجلس گوشزد کنند تا بیانیه به صورت دقیق اجرا شود و فرصت دو ساله ای که دولت روحانی علیه بیانیه به کار گرفت جبران شود و این شدنی است و ما منتظر تحقق تمام ابعاد این بیانیه هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =