۹۰ درصد دامداران خنداب برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند

اسماعیلی بیان کرد: ۷۰۰ دامدار جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش خوراک دام به بانک معرفی‌شده‌اند که شامل ۹۰ درصد دامداران شهرستان می‌شود.

به گزارش نسیم خنداب؛ اسماعیلی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: در سال گذشته با توجه به خشکسالی، ۱۲ هزار تن گندم و ۱۲ هزار تن جو آبی در شهرستان خنداب تولید شد و جو دیم به طور کامل از بین رفت.

وی در ادامه بیان کرد: هر ساله حدود ۳۵۰ هزار تن محصولات باغی در شهرستان خنداب تولید می شد اما در سال گذشته به علت بروز پدیده کاهش دما و سرمازدگی ۳۰ درصد محصولات باغی کاهش یافت.

اسماعیلی به تولید گوشت سفید و گوشت قرمز در شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۲۳۰۰ تن گوشت سفید و۲۳۰۰ تن گوشت قرمز و ۲۵۰ تن آبزیان در این  شهرستان تولید شد.

رئیس جهاد کشاورزی خنداب گفت: با توجه به اینکه شهرستان خنداب قطب تولید انگور در استان محسوب می‌شود در سال گذشته حدود ۲۵ هزار تن کشمش در شهرستان خنداب تولید شد و کشاورزان به علت مناسب بودن قیمت‌ها مشکلی در فروش نداشتند و کارخانه‌ها نیز کشمش‌ها را با قیمت مناسب از کشاورزان خریداری کردند.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش ۲۵ درصدی تسهیلات آبیاری نوین، سطح زیر کشت  آبیاری قطره ای ۳۰ درصد و آبیاری کم فشار حدود ۵۰ درصد در این شهرستان افزایش داشته است.

اسماعیلی بیان کرد: ۷۰۰ دامدار جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش خوراک دام به بانک معرفی شده اند که شامل ۹۰ درصد دامداران شهرستان می شود.

وی گفت: به ۳۴ نفر تسهیلات ۵۰ میلیونی مشاغل خانگی پرداخت شد که در زمینه‌های دامداری، پرورش قارچ و زنبورداری و…اشتغال ایجاد کردند و ۹ کارآفرین در زمینه‌های زراعت، باغبانی و دام و طیور موفق به کسب رتبه برتر در سطح استان شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + شش =