دعوت ایران به اجلاس بریکس نشان می دهد ایران قابل‌حذف از معادلات بین‌الملل نیست

نکو گفت: دعوت ایران به اجلاس بریکس، به بلوک غرب از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا این پیام را می‌دهد که ایران قابل‌حذف از معادلات بین‌الملل نیست و باید جایگاه ایران در جهان به رسمیت شناخته شود.

به گزارش نسیم خنداب؛ ابراهیم نکو، کارشناس مسائل اقتصادی و عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: چین با پیشرفت و نوآوری‌هایی که در سال‌های اخیر داشته خیلی از قدرت‌های جهان را حیرت‌زده کند و در آینده‌ای نه‌چندان دور در جهان به یک قدرت غیرقابل تصور و باورنکردنی تبدیل خواهد شد.

نکو با اشاره به اینکه چین می‌تواند برای برخی از کشورها از جمله ایران، قابل‌اتکا باشد به شرطی که به‌صورت حساب‌شده پیش رفت اظهار کرد: چین در ادوار گذشته در مراکز مختلف ازجمله در سازمان ملل، شورای امنیت، سازمان انرژی اتمی و مسائل هسته‌ای به‌عنوان یک متحد از ایران دفاع کرده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: دعوت از ایران برای سخنرانی در اجلاسیه بریکس شامل دو پیام مهم است پیام اول این است که کشور ایران را به عنوان کشور قدرتمند و تاثرگذار و دارای ظرفیت‌های مطلوب در سطح منطقه و جهان پذیرفته است .

نکو ادامه داد: پیام دوم این است که به بلوک غرب از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا این پیام را می‌دهد که ایران قابل‌حذف از معادلات بین‌الملل نیست و باید جایگاه ایران در جهان به رسمیت شناخته شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور ایران در اجلاس بریکس یک فرصت بسیار مهمی برای کشور است که علاوه بر اتحاد با چین و انعقاد قراردادهای مختلف، زمینه انعقاد قراردادهای سیاسی، اقتصادی و تجاری با سایر کشورها هم باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =