ایران در دور جدید مذاکرات به‌دنبال ضمانت اجرایی و لغو تحریم‌هاست

حجت‌الاسلام سلیمی گفت: جمهوری اسلامی در مذاکرات هم به دنبال رفع تحریم‌ها است و هم تضمین می‌خواهد و باید منافع اقتصادی ملت ایران در مذاکرات تأمین شود.

به گزارش نسیم خنداب، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به روند مذاکرات ایران در دوحه و زیاده‌خواهی‌های آمریکائی‌ها گفت: مذاکرات باید منجر به یک دستاورد اقتصادی برای جمهوری اسلامی شود و اگر قرار باشد مذاکراتی صورت بگیرد و هیچ منفعت اقتصادی برای مردم نداشته باشد و یعنی تحریم‌ها باقی بمانند و حتی روز به روز زیادتر هم شوند پس مذاکرات بی معنی خواهد بود.

وی افزود: در دور قبلی مذاکرات، ترامپ از معاهده برجام خارج شد و هیچ هزینه ای هم نداد و تضمینی هم برای اینکه آمریکائی ها در چارچوب برجام باقی بمانند و به تعهدات عمل کنند نبود و امروز این نکته مهم وجود دارد که چه تضمینی وجود دارد آمریکائی ها این بار به تعهدات خود عمل کنند و قطعاً جمهوری اسلامی تضمین محکم می خواهد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تأکید کرد: تضمین ملموس، عینی، قطعی و محکم خواسته جمهوری اسلامی از طرف های غربی است و باید این مسئله دارای ساز وکار مشخصی باشد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک سری خطوط قرمز دارد و قطعاً باید رعایت شود و با هیچ کس در این خصوص تعارف ندارد، گفت: تخطی از خطوط قرمز تخطی از منافع ملی است و به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

سلیمی ادامه داد: روشن است که جمهوری اسلامی به هیچ عنوان از منافع ملی خود کوتاه نمی آید و طرف های غربی باید به خواسته های ایران احترام بگذارند.

وی با اشاره به توطئه های آمریکای ها علیه ملت ایران بیان کرد: آمریکائی ها از ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی علیه ملت ایران تحریم اعمال کرده اند و این نشان دهنده این است آنها با اصل نظام اسلامی مشکل دارند و خودشان هم بارها به این مسئله اعتراف کرده اند و این نشان از دشمنی آنها با ملت ایران است.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران برای امروز و دیروز نیست بلکه بیش از ۴۳ سال آمریکایی ها و حامیان صهیونیستی آنها علیه ایران و منافع ملی دشمنی می کنند و ذات آمریکایی ها دشمنی با ملت ایران است و آنها با هر اراده ای که مغایر با خواسته های آنها باشد مقابله و مخالفت می کنند.

وی تأکید کرد: ملت ایران با انقلاب اسلامی مسیر استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را انتخاب کرده و هرگز از راه و مسیر خود کوتاه نمی آید و زیر بار ظلم و ستم دشمنان نخواهد رفت.

سلیمی اضافه کرد: امروز صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای دیگر در روند مذاکرات سنگ اندازی می کنند و اینها باید بدانند ملت ایران زیر بار ظلم و ستم و فشارهای آنها نخواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی در مذاکرات هم به دنبال رفع تحریم ها است و هم تضمین می خواهد و باید منافع اقتصادی ملت ایران در مذاکرات دیده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 8 =