خدمات جهادی دندانپزشکی به ۵۰۰ نفر در شهرستان خنداب ارائه شد

مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی علوم پزشکی گفت: خدمات ارائه شده در این اردو در چهار عرصه شامل دندان پزشکی، پزشکی، عمرانی و فرهنگی است که در عرصه دندان پزشکی حدود ۴۵۰ نفر خدمت گرفتند این خدمات شامل کشیدن دندان، ترمیم، جرمگیری،پالپتومی، ترمیم آمالگام و.. بود.

به گزارش نسیم خنداب؛ صادق میقانی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: در راستای اجرای اردوی جهادی تابستانه دانشگاه علوم پزشکی اراک، پزشکان با تجربه و دانشجویان ایثارگر، به شکل جهادی ضمن افزایش آگاهی افراد برای رعایت بهتر بهداشت دهان و دندان، نسبت به ترمیم دندان‌های آسیب دیده افراد، درمان بیماران، انجام برنامه فرهنگی و اعمال عمرانی اقدام کردند.

میقانی ادامه داد: در راستای اجرای هرچه بهتر و با کیفیت تر اردوی جهادی تابستانه، ۵۰ نفر ثابت در حال ارائه خدمت به مردم شش روستای شهرستان خنداب هستند.

مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی علوم پزشکی خاطرنشان کرد: ۶ یونیت سیار و کلینیک دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک در اجرای این اردوی جهادی فعال است و همکاران با نهایت توان در طی ۴ روز اخیر به ۵۰۰ نفر خدمات درمانی چون ترمیم، کشیدن، ویزیت و معاینه ارائه دادند.

وی خاطرنشان کرد: ۴ دانشجوی سال آخر اینترن دانشگاه علوم پزشکی اراک در پنج روستا شهرستان خنداب کلیه اهالی را ویزیت کرده و حدود ۷۰ مورد بیماری پیدا شده است که کلیه موارد مکتوب و در روزهای آخر تحویل شبکه بهداشت داده خواهد شد.

میقانی تاکید کرد: در بخش فرهنگی در هر روستا روزانه ۲ الی ۳ خانم و آقا جهت انجام برنامه های فرهنگی از جمله آموزش احکام، نماز، قرآن و آموزش بهداشت فرستاده شده و در برخی از شب ها اکران فیلم وجود دارد که از این مهم نیز استقبال خوبی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در راستای اجرای بخش عمرانی اردوی جهادی تابستانه دانشگاه علوم پزشکی اراک سه مدرسه شهرستان خنداب ترمیم و اقداماتی از جمله رنگ کاری، دیوار کشی، تعمیر آبخوری، کف و غیره آن ها انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 11 =