بقای اسلام در گرو میراث‌داری از عاشورای حسینی است

میر مهدی گفت: امام خمینی(ره) فرمودند "ما هر چه داریم از محرم و صفر است" این یک واقعیت است چون اگر این جریان و این جهاد و مبارزه ای که امام حسین(ع) در ماه محرم داشتند اتفاق نمی افتاد، چیزی از اسلام باقی نمی ماند لذا بقا و حفظ اسلام مربوط به جریان عاشوراست.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت‌الاسلام میرمهدی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام ماه محرم گفت: ماه محرم ماه بسیار با اهمیت و پرفضیلت است و برای جامعه بشریت توجه به عظمت این ماه از ضروریات است.

وی بیان کرد:سرلوحه مسیر حرکت ائمه اطهار علیهم‌السلام، موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر است. در این میان، قیام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام نمونه بارزی است که آن حضرت جان خود را در راه دفاع از دین خدا فدا کردند تا ریشه‌های دین با خون آن حضرت آبیاری شود و در تاریخ زنده بماند. 

میر مهدی افزود: امام خمینی(ره) فرمودند: “ما هر چه داریم از محرم و صفر است.” این یک واقعیت است چون اگر این جریان  و این جهاد و مبارزه ای که امام حسین(ع) در ماه محرم داشتند اتفاق نمی افتاد، چیزی از اسلام باقی نمی ماند لذا بقا و حفظ اسلام مربوط به جریان عاشوراست.

این کارشناس مذهبی گفت: ایام محرم برای ما فرصت بسیار مغتنمی است که انسان احساسات خود را نسبت به اهل بیت(ع) ابراز کند.

میرمهدی تصریح کرد: برای همین است که ما می بینیم انسان هایی که اهل هیئت و عزاداری هستند کمتر مبتلابه ناراحتی‌های روحی و روانی می‌شوند.که به‌واسطه توجه به اهل‌بیت و ابراز احساساتشان افراد شاد و سرحالی هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه‌داریم در قبال قیامی که امام حسین(ع) که انجام داده‌اند ساکت نباشیم لذا هرگونه فعالیتی که در این راستا انجام شود خیر دنیا و خیر آخرت دارد.باید با تمام توان این ایام را گرامی بداریم که گرامی داشتن این ایام تضمین‌کننده سعادت جامعه بشریت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 2 =