پیاده‌روی جاماندگان از اربعین در ۲۰ نقطه استان مرکزی برگزار می‌شود

عباسی در خصوص برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری پیاده‌روی جاماندگان از اربعین گفت: در مجموع در ۱۲ شهرستان استان در ۲۰ مسیر پیاده‌روی انجام خواهد شد که این پیاده‌روی در شهرستان اراک از میدان فراهان ساعت ۸ صبح روز اربعین آغاز و با نماز ظهر اجتماع شکل‌گرفته و پس از نماز قرائت زیارت اربعین انجام خواهد شد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ حجت الاسلام مهدی عباسی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در خصوص فعالیت هیئت استان مرکزی در اربعین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایام اربعین حسینی شاهد تلاش‌ها و مجاهدت‌های هیئت استان در سطح استان،مرز و کشور عراق هستیم و امسال نیز همانند سالهای گذشته این افراد و فعالین،موکب هایی را برای بهره برداری و حضور زائرین طراحی کرده اند.

وی افزود:۵۰ موکب در کشور عراق در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین و در مسیر پیاده روی جانمایی شده و اعضای موکب ها در حال ارایه خدمت به زوار هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ۲ موکب از سوی فعالین فرهنگی استان مرکزی در شهر مهران برپا شده تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی در مسیر تردد شمار زیادی از زائرین اربعین حسینی است لذا ۲۰ موکب در سطح استان مرکزی در حال فعالیت هستند که تعدادی از این موکب ها امکانات بیشتری ازجمله اسکان دارند و در مسیر ساوه و اراک خدمات لازم را ارائه می دهند.

عباسی ادامه داد: علاوه بر خدمات فرهنگی تبلیغی و اسکان و…برنامه هیئت مذهبی در سطح استان نیز برنامه‌ریزی‌شده و مساجد و حسینیه‌ها در سطح استان برنامه‌هایی را تدارک دیده‌اند و با نزدیک شدن به اربعین این برنامه‌ها باشکوه بیشتری در حال برنامه‌ریزی و اجرا است.

وی در خصوص روز اربعین ادامه داد: در ۲۰ نقطه از استان مرکزی پیاده‌روی عزاداران امام حسین(ع)برنامه‌ریزی‌شده که با آرمان‌های سیدالشهدا بیعت می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد:در این راستا نقطه شروع در شهرستان‌ها مشخص‌شده و نهادهای اجرایی نیز به کمک هیئت آمده‌اند، درمجموع در ۱۲ شهرستان استان در ۲۰ مسیر پیاده‌روی انجام خواهد شد که این پیاده‌روی در شهرستان اراک از میدان فراهان ساعت ۸ صبح روز اربعین آغاز و با نماز ظهر اجتماع شکل‌گرفته و پس از نماز قرائت زیارت اربعین انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نوزده =