پرداخت ۳۰ میلیارد تسهیلات به طرح های صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

مرزبان مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به طرح‌های صنایع دستی و گردشگری از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در خصوص روند پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ به هنرمندان صنایع دستی در استان اظهار کرد: سهم استان مرکزی در اعتبارات ۱۴۰۱ و تسهیلات تبصره ۱۸ هنوز قطعی نشده و تسهیلات پرداخت شده تاکنون مربوط به ۱۴۰۰ است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی دلیل این امر را تغییر سال مالی از شهریورماه هر سال دانست و گفت: در حال حاضر مصوبات سال قبل در حال پرداخت است و احتمالا تا پایان ماه جاری، این سهم برای استان مشخص می شود که برای پرداخت این اعتبارات تا شهریورماه سال آینده نیز فرصت باقیست.

مرزبان با بیان اینکه در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی از سال گذشته تاکنون ۱۱۰ طرح به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان مشمول تسهیلات تبصره ۱۸ شده‌اند و از طریق بانک‌های عامل در استان از جمله بانک دی، بانک گردشگری، بانک پارسیان، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده‌اند، افزود: «در حوزه صنایع‌دستی کارگاه‌های انفرادی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و کارگاه‌های کوچک نیز تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان می‌توانند تسهیلات را براساس طرح توجیهی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده در استان باعث ایجاد ۱۲۰ فرصت شغلی مستقیم و ۵۰ فرصت شغلی غیر مستقیم شده بیان کرد: تا پایان امسال پیش‌بینی می‌شود که ۱۱۵ طرح در حوزه صنایع‌دستی موفق به دریافت این تسهیلات شوند که حدود ۱۵۰ فرصت شغلی را به همراه خواهند داشت.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی اضافه کرد: متقاضیان طرح‌های گردشگری و صنایع‌دستی در استان می‌توانند با ارائه درخواست، مدارک و طرح توجیهی، در مسیر دریافت تسهیلات قرار گیرند به این صورت که پس از تایید طرح توسط کارشناسان و ثبت‌نام در سامانه مربوطه و ارسال طرح به کمیته‌های استانی تبصره ۱۸ و  تصویب، به بانک‌های عامل برای بررسی و پرداخت معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =