رمضان فرصتی برای قرب به خدا و دوری از مادیات است

کارشناس مسائل مذهبی گفت: اگر خداوند دستور روزه‌داری را فرمودند برای زحمت و به تکلف انداختن بندگان نیست بلکه فرصتی برای قرب به خدا و دوری از مادیات و رسیدن به معنویات است.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت‌الاسلام شریفی، کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: پیامبر اکرم (ص)فرمودند: “رجب ماه خدا، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است”.

شریفی اظهار کرد: این ماه را ماه رمضان نام‌گذاری کردند چون در این ماه گناهان بخشیده می‌شود.از نگاه مادی هم نگاه کنیم همان نگاه غربی‌ها می‌شود که امساک درمانی باعث تحدید قوا و سلامت جسم می‌شود. روایات متعدد تأکید دارند کسانی که مشکل ندارند روزه‌بگیرند تا از ثواب و برکات دنیوی و اخروی استفاده کنند.

وی در ادامه بیان کرد: رمضان تنها ماه قمری است که نام آن در قرآن کریم ذکرشده و ذکر رمضان در قرآن نشانه اهمیت این ماه است. ماهی است که در آن جنگ و خونریزی حرام است.

شریفی افزود: ماه رمضان، ماه آمرزش و محو گناهان امت پیامبر اکرم(ص) خواهد شد و هر کس بتواند در این ماه روزه بگیرد خداوند بقیه عمرش را تضمین خواهد کرد و گناهانش را می‌بخشد و از عطش و تشنگی روز قیامت در امان خواهد بود.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: روزه‌داری علاوه بر فضیلت اخروی فرصتی برای تجدیدقوای جسمی و استراحتی برای بدن است تا در سایر ایام بتواند کارایی خوبی داشته باشد.

وی افزود: اگر خداوند دستور روزه‌داری را فرمودند برای زحمت و به تکلف انداختن بندگان نیست بلکه برای این است که فرصتی برای قرب به خدا و دوری از مادیات و رسیدن به معنویات است.

شریفی خاطرنشان کرد: غربی‌ها نیز به امساک و خودداری از خوردن و آشامیدن هم نگاه مثبتی دارند. کسانی که بیماری روحی و جسمی دارند مدتی آن‌ها را  امساک درمانی می‌کنند تا بیماری‌شان خوب شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =