ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را به رشد و بالندگی می رساند/تکمیل ۱۷ یادمان شهید در استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته است

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: استان مرکزی افتخار این را دارد که میزبان بیش از ۱۵۹ شهید گمنام است که در ۷۱ یادمان شهید آرمیده اند و در سال ۱۴۰۱ هدف گذاری تکمیل ۱۷ یادمان شهید در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین افتتاح یادمان شهید گمنام دانشگاه صنعتی اراک اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس کشور را در همه ابعاد توانمند و خودکفا خواهد کرد و به جوانان این سرزمین خودباوری و اعتماد به نفس می آموزد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه دفاع مقدس سرشار از درس‌ها و تجربیات ارزشمند است و باید از این گنجینه گران بها به خوبی بهره ببریم ،گفت: تبیین در کنار تبلیغ باید مورد توجه قرار گیرد و دانشگاه نقش مهمی در این مهم دارد.

وی تأکید کرد:  توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی نیاز مهم کشور در گام دوم انقلاب است و فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را به رشد و بالندگی می رساند و اگر در توسعه، ترویج و تبیین فرهنگ ایثار، شهادت و ازخودگذشتگی کوتاهی شود جامعه دچار انحراف خواهد شد و فرهنگ های دیگر جایگزین می شود.

کریمی افزود: دشمن به دنبال فراموشی فرهنگ ایثار و شهادت است و دانشگاه ها با عنوان یکی از مراکز اصلی به عنوان یکی از مراکز اصلی تربیت مدیران آینده کشور نباید بگذارند دشمنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: مهمترین راهکار خنثی کردن توطئه های دشمنان علیه جوانان و نوجوانان و صیانت از آینده سازان کشور ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است و راه آن جهاد تبیین و روایت صحیح از حماسه های دفاع مقدس و هویت ساز انقلاب اسلامی است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی  اضافه کرد: به برکت نورانیت شهدا امروز یادمان های شهید گمنام به پاتوقی برای جوانان و نوجوانان تبدیل شده اند و احداث یادمان های شهدا در مکان هایی چون دانشگاه ها برکات فراوانی داشته است.

وی با اشاره به اینکه حضور شهدای گمنام در دانشگاه ها علاوه بر ایجاد فضای معنوی در دانشگاه ها موجب الگوسازی و تربیت نسل خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه دانشگاهیان آینده سازان کشور هستند باید در الگوگیری از سیره شهدا پیشگام باشند و یادمان های شهید این مهم را تحقق می بخشند.

سرهنگ کریمی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یکی دیگر از اهداف مهم یادمان های شهدا است و می توان با برگزاری برنامه های اثرگذار فرهنگی این مهم را در مکان های یادمان ها محقق کرد و دانشگاه ها نقش مهمی در این راستا دارند.

وی خاطر نشان کرد: استان مرکزی افتخار این را دارد که میزبان بیش از ۱۵۹ شهید گمنام است که در ۷۱ یادمان شهید آرمیده اند و در سال ۱۴۰۱ هدف گذاری تکمیل ۱۷ یادمان شهید در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =