حرم برادر امام رضا(ع) در اراک/فاصله تا بهشت ۱۱ کیلومتر است

در استان مرکزی هرگاه کسی دلش هوای مشهد داشته باشد و توفیق زیارت نصیبش نشود نگاهش به یک‌سو بیشتر نیست و مرغ‌دلش حتماً به سمت حرم امامزاده محمد عابد که برادر تنی امام هشتم شیعیان امام رضا(ع)، پر خواهد کشید.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ وصف حال و هوای این روزهای مشهد در قلم نمی‌گنجد و زبان قاصر از گفتن آن است و در بیشتر خیابان‌ها عاشقان ولایت مشغول مولودی سرایی و پخش شیرینی و شربت هستند.

مشهد این روزها نینوایی دیگر است. صدای لبیک یا رضا سراسر حرم را پر کرده است. چراغانی‌ها، حرم را آن‌قدر دلرباتر کرده‌اند که دلتان نمی‌خواهد حالا حالاها این بهشت مبارک را ترک کنید.

در استان مرکزی هرگاه کسی دلش هوای مشهد داشته باشد و توفیق زیارت نصیبش نشود نگاهش به یک‌سو بیشتر نیست و مرغ‌دلش حتماً به آنجا پر خواهد کشید؛‌ با دلی پر امید و به شوق زیارت امام رضا(ع) با آنکه در روز ولادت حضرت از این امر محرومم به سمت حریمی الهی حرکت می‌کنم که جایگاه ویژه‌ای بین مردمان استانم دارد.

به سمت شمال شهر اراک و جاده فراهان به راه می‌افتیم و در تمام مدت به انگیزه‌های سفری که می‌روم فکر می‌کنم؛ ۱۱ کیلومتر از اراک که دور می‌شوم گنبد و بارگاهی چشمانم را مسخر خود می‌کند عجیب حس و حال مشهد را در من زنده می‌کند.

برای زیارت وارد این حریم الهی می‌شوم در ابتدا نوشته‌ای توجهم را به خود جلب می‌کند که روی آن نوشته‌شده است که اینجا حرم مطهر امامزاده محمد عابد فرزند امام موسی کاظم(ع) است.

امامزاده محمد عابد از فرزندان امام موسی کاظم(ع) است که برادر تنی امام هشتم شیعیان امام رضا(ع) نیز هستند، با اینکه حضور در مشهد قسمتم نشده اما مکانی که در آن هستم دور از امام رضا(ع) نیست.

ایشان از جهت کثرت نماز و عبادت خدا و شب زنده‌داری زبانزد عصر خود بودند. در شأن و عظمت این امامزاده عظیم‌الشأن همین بس که در حالات و کرامات مرحوم ملافتحعلی سلطان‌آبادی از شاگردان مرحوم آخوند خراسانی می‌گوید: من هرچه از مقامات عرفانی و معنوی دارم از حضرت محمد عابد(ع) دارم و هر کس شب‌های جمعه شاهزاده محمد عابد را به نیابت از من زیارت کند نایب‌الزیاره او در نجف اشرف در محضر امیرالمؤمنین(ع) خواهم بود.

حال و هوای امام رضا(ع) و مشهد مقدس در این زیارت به‌خوبی مشخص است و همه زوار این امامزاده در هوای زیارت برادر معصوم ایشان علی بن موسی‌الرضا (ع) به زیارت مشغول هستند.

از قدیم‌الایام این امامزاده گران‌قدر پایگاهی برای حضور مردم در همه مناسبت‌ها اعم از ولادت‌ها و شهادت‌ها و حتی ایام نوروز بوده است.

به امید آنکه زیارت علی بن موسی‌الرضا (ع) نصیب همگان شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =