سیاست دولت در افزایش تولید و عرضه عامل کاهش قیمت خودرو در بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک گفت: سیاست دولت در افزایش تولید خودرو، ایجاد سامانه یکپارچه عرضه خودور، کاهش قیمت ارز و واردات خودروهای کارکرده باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است.

به گزارش نسیم خنداب، محمد مظاهری، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به کاهش این روزهای قیمت خودرو، اظهار کرد: سیاست دولت در افزایش تولید خودرو، ایجاد سامانه یکپارچه عرضه خودور، کاهش قیمت ارز و واردات خودروهای کارکرده باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است.

وی با بیان اینکه دولت طرح واردات خودرو را ۱۷۱ درصد افزایش داده است، افزود: واردات خودرو باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود و در صورتی که واردات خودرو ادامه داشته باشد شاهد کاهش بیشتر قیمت خودرو خواهیم بود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک در ادامه با اشاره به روند کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر ادامه داد: قیمت کاهشی ارز و دلار روی کلیه اجناس اثر دارد و در صورتی که دولت نرخ ارز را کنترل کند همچنان قیمت خودرو کاهشی خواهد بود.

مظاهری با تاکید بر اینکه کاهش قیمت ارز روی خودروهای داخلی و خارجی اثر دارد که تأثیر آن روی قیمت خودروهای خارجی بیشتر است اظهار کرد: با توجه به اینکه کاهش قیمت ارز روی کاهش قیمت خودرو ۸۰ درصد اثر دارد بنابراین باعث کوتاه شدن دست سودجویان از بازار خودرو می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل اراک گفت: ۵۰ درصد از متقاضیان به دلیل کاهش قیمت خودرو، نزدیک شدن قیمت کارخانه و بازار و لحاظ ۳۰ درصد مالیات برای فروش خودرو در سال اول از دریافت خودرو انصراف دادند.

مظاهری در پایان تصریح کرد: برخی از پول‌های بلوکه شده ایران با توجه به روابط بین المللی ایران و تعامل با همسایگان آزاد می‌شود که در این صورت با کاهش ارز و به دنبال آن با کاهش قیمت خودرو مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 14 =