مردم در مقوله عفاف و حجاب پلیس را یاری کنند

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در مقوله عفاف و حجاب انتظار داریم مردم همچون گذشته همکاران انتظامی ما را یاری کنند، البته در همین راستا توصیه‌ها را می‌شنویم و به کار خواهیم بست.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ هادی رفیعی کیا، فرمانده انتظامی استان مرکزی امروز در همایش چادرهای آسمانی گفت: امروز اگر در امنیت و آرمش زندگی می‌کنیم مدیون جانفشانی و ایثارگری شهدا هستیم.

رفیعی کیا اظهار کرد: فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ماه‌های اخیر دو شهید تقدیم کرد که مردم در امنیت و آرامش زندگی کنند و به این خدمت افتخار می‌کنیم.

وی ادامه داد: در مقوله عفاف و حجاب انتظار داریم مردم همچون گذشته همکاران انتظامی ما را یاری کنند، البته توصیه‌ها را می‌شنویم و به کار خواهیم بست.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در استان مرکزی که دیار مشاهیر و مفاخر و ۷۲۰۰ شهید بوده، یک استان فرهنگی است حتی چند مورد هنجار شکنی هم پسندیده و مورد پذیرش نیست.

رفیعی کیا بیان کرد: در مقوله عفاف و حجاب پلیس در برخورد با برخی ناهنجاری‌ها، بی‌اخلاقی‌ها و بی‌عفتی‌ها حتما اقدامات ایجابی و سلبی لازم را انجام خواهد داد اما عدم توجه به آموزه‌های دینی منشأ برخی این اتفاقات نامبارک است.

وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب جنگ سخت، نیمه سخت و تحریم را پشت سر گذاشتیم اما در جنگ ترکیبی اخیر دشمن آنچه در چنته داشت را رو کرد و به نقاط قوت مردم و نظام حمله کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به اینکه امنیت و خانواده نقاط قوت این جامعه هستند، گفت: دشمنان هم مقام زن را مورد هجمه قرار دادند و البته برخی در زمین آنها بازی کردند.

رفیعی کیا افزود: آنچه اتفاق افتاده در نتیجه جنگ ترکیبی دشمن است که یک شبه نبوده و اگر آسیب شناسی دقیقی نداشته باشیم برای انتخاب راهکارها به اشتباه خواهیم رفت.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ باید با جدیت بیشتری به این مقوله عفاف و حجاب توجه کنند، گفت: بخشی زیادی از کسانی که بعضا بر اساس موازین برخورد نمی‌کنند وقتی با آنها مواجه می‌شویم واقعا نمی‌دانند چه جریانی پشت این رفتارهای هنجارشکنانه قرار دارد و اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنند.

رفیعی کیا با اشاره به نگاه اسلام و قرآن به جایگاه زن، افزود: وقتی از زن شاخص نام می‌بریم نام مبارک حضرت مریم، آسیه، خدیجه، حضرت زهرا و زینب(س) به یاد می‌آید، اینها زنانی بودند که سرنوشت تاریخ را تغییر دادند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: حضرت امام(ره) زن را در جایگاه واقعی خود تبیین کرد و فرمودند از دامن زن است که مرد به معراج می‌رود.

وی یادآور شد: زنان در طول انقلاب یا شهید دادند یا فرزند شهیدی را تربیت کردند یا همسرانی را پشیبان بودند و امروز هر جا شاهد پیشرفتی در کشور هستیم حتما زنانی نقش دارند.

رفیعی کیا با تاکید بر اینکه زنان در ایجاد نظام اسلامی و تثبیت انقلاب اسلامی نقش کلیدی داشته و دارند گفت: امروز هم در تداوم و صدور انقلاب هم نقشی اساسی دارند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: نظام اسلامی به مقام شامخ زن نگاهی پایین دستی ندارد و هیچ تفاوتی جز آنچه خداوند در وجود زن و مرد قرار داده قائل نیست.

وی خاطرنشان کرد: کسی که در مسیر الی الله ثابت قدم باشد قطعا عاقبت به خیر است اما کسی که در پیشگاه خداوند حیا را رعایت نمی‌کند عاقبت به خیر نیست جز اینکه توبه کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =