اعزام ۲ هزار دانشجو در قالب قرارگاه جهادی عهد خدمت به مناطق محروم استان مرکزی/ اردوهای جهادی صحنه تولید امید و نشاط در جامعه هستند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در سطح استان مرکزی بیش از یک هزار و ۴۰۰ گروه جهادی تخصص محور در عرصه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند و در تابستان امسال بیش از ۲ هزار دانشجو در قالب قرارگاه جهادی عهد خدمت به مناطق محروم این استان اعزام خواهند شد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در بازدید از اردوهای جهادی دانشجویان در روستاهای خنداب ضمن خداقوت و تلاش از اقدامات و زحمات دانشجویان جهادی اظهار داشت: امروز به برکت فرهنگ انقلابی در بین جامعه و دانشگاه‌ها شاهد حضور و سبقت جوانان و نوجوانان در میدان‌های جهاد و خدمت رسانی به مردم هستیم و این نشان از زنده بودن آرمان‌های انقلاب دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تأکید کرد: توسعه و ترویج فرهنگ جهادی در کشور از ضرورت‌های مهم امروز جامعه است و گروه‌های جهادی علاوه بر رسالت خدمت به مردم و رفع غبار فقر و محرومیت در جامعه برای توسعه و ترویج فرهنگ جهادی تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی صحنه تولید امید و نشاط در جامعه هستند، گفت: مکتب و تفکر جهادی مردم را ولی نعمتان خود می‌داند و اعتقاد دارد مردم محور و مولفه اصلی قدرت در جامعه هستند و لذا الگوی حرکتی اقدامات جهادی و بسیج سازندگی مبتنی بر نقش آفرینی و حضور مردم است.

سردار کریمی با تأکید بر اینکه بسیج شگفت انگیزترین آرمان ملت ایران است و با حضور در صحنه‌ها و میدان‌های مختلف امروز به کارآمدترین نهاد در کشور تبدیل شده، گفت: امروز شاهد صف آرایی جوانان جهادگر در صحنه‌های مختلف از تحقق اقتصاد مقاومتی و نهضت کمک مومنانه و محرومیت زدایی تا عرصه‌های فرهنگی، آموزش، درمانی هستیم.

وی بیان کرد: شرکت و حضور جوانان و نوجوانان در اردوهای جهادی یک توفیق بزرگ است و باید به عنوان یک فرصت برای رشد و حرکت به سمت پیشرفت و تعالی دیده شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: در سطح استان مرکزی بیش از ۱ هزار و ۴۰۰ گروه جهادی تخصص محور در عرصه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند و در تابستان امسال بیش از ۲ هزار دانشجو در قالب قرارگاه جهادی عهد خدمت به مناطق محروم این استان اعزام خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: اردوهای جهادی دانشجویی در تابستان امسال از پانزدهم تیر ماه تا پانزدهم مرداد ماه در حال انجام است و جهادگران در شهرستان‌های خنداب، تفرش، دلیجان، خمین، محلات و اراک حضوری فعال دارند در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی می‌کنند.

انتهای پیام/