پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی با تضمین اشتغال

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی گفت: برای اولین بار پذیرش دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی با تضمین اشتغال انجام می‌شود.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ علیرضا نظام‌آبادی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر ضرورت آمایش دقیق رشته‌ها و پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای کشور و سیاست‌های کلان توسعه اشتغال کشور، به دنبال تسهیل دستیابی جوانان به اشتغال اثربخش و تبدیل نهضت اشتغال به پروژه ملی است. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش عالی نیازمند تغییر نگرش در برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که اشتغال پایدار دانشجویان و دانش‌آموختگان تضمین شود.

نظام‌آبادی در ادامه اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان پیشران این تغییر نگرش مطابق با سند چشم‌انداز توسعه و بر اساس تحلیل تخصصی وضعیت فعلی آموزش عالی، طرح آمایش آموزش عالی علمی کاربردی را تدوین و الگوی توسعه متوازن و هدفمند اجرای دوره‌های علمی کاربردی را اجرا نموده است. این دانشگاه با مشارکت بخش خصوصی و با برخورداری از ویژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با بازار کار، بر پذیرش دانشجو مطابق اولویت‌های کشور و نیاز محور کردن رشته‌های تحصیلی متمرکز شده و با بهره‌گیری از تجارب پیشگامی در آموزش‌های شغلی، با برنامه‌ریزی شغلی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی از طریق به‌کارگیری مستقیم یا غیرمستقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال آفرینی نسبت به مشارکت در تسهیل اشتغال اقدام می‌کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی در ادامه گفت: در پذیرش مهرماه سال جاری دانشگاه جامع علمی کاربردی با رویکرد جدید تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحدهای متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و با توجه به سیاست‌های اشتغال استان، به‌منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد ۷۳ نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعاً در هفت کدرشته محل در مقطع کاردانی ناپیوسته و پنج کدرشته‌محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در مراکز آموزش علمی کاربردی استان نموده است.

نظام‌آبادی افزود: ثبت‌نام از تمامی داوطلبان ورود به دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۲ از ۵ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ شهریورماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته این دانشگاه نیز از هفت شهریورماه آغاز شده و تا ۱۳ شهریورماه ادامه می‌یابد.

روابط عمومی دانشگاه

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =