طوفان‌الاقصی بیش از یکسال طراحی و برنامه‌ریزی شد

داوری گفت: شورای ائتلاف انقلاب اسلامی باید مرجعیت انتخاباتی در استان‌ها داشته باشد و تحقق این رویکرد نیازمند کادرسازی، شبکه‌سازی و برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از مشرق، مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان سمنان در روز جمعه ۲۸مهرماه، در شهرستان سمنان برگزار شد.


در این نشست که باحضور چهرهای شاخص جریان انقلابی از سراسر استان برگزار گردید، رضا داوری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کشور با تشریح وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور، به بیان سیاست‌های کلی شورا در ماه‌های پیش‌رو پرداختند.


رئیس شورای ائتلاف استان سمنان و معاون سیاسی استاندار از دیگر سخنرانان این جلسه بودند. مجمع استانی شورای ائتلاف متشکل موثرین شهرها، نمایندگان احزاب انقلابی و شورای موسس ائتلاف استان می‌باشد.


اهم مطالب مطرح شده در این نشست از سوی دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کشور به شرح ذیل ارائه می گردد:

دبیر شورای ائتلاف در مجمع عمومی ائتلاف سمنان چه گفت؟ +تصاویر

انتخابات:


‌انتخابات باید میدان عمل برای انجام کار جهادی و خدمت به مردم، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.


انتخابات نباید به رقابت داخلی بین نیروهای انقلاب تبدیل شود، اگر اینگونه شود بدون شک مشارکت کاهش خواهد یافت.


مجلس محل تلفیق انقلابی‌گری، تخصص و افراد شایسته است، مجلس شورای اسلامیِ مطلوبِ همراه با نظام، با مشارکت حداکثری و در آرامش شکل می‌گیرد.


مجلس جای جوانگرایی نیست، مجلس پله پنجم و ششم است، البته استثنا وجود دارد، مگر اینکه نیروی جوان انقلابی، متخصص، جهادی و باتجربه باشد.


نماینده مجلس شورای اسلامی دارای قدرت و مصونیت است و اگر نماینده‌ای نااهل باشد موجب اختلال در کار مجلس می‌شود.


مجلس جای ریل‌گذاری برای دولت است و لازمه اقدام موثر تجربه و تخصص است.


‌میانگین پنج نظرسنجی در شهریور امسال نشان می‌دهد بیش از ۳۵ درصد از مردم اعلام مشارکت ۱۰۰ درصدی کردند و پیش‌بینی می‌شود تا انتخابات، مشارکت سیاسی به بیش از ۵۵ درصد برسد.


‌مجلس یازدهم شورای اسلامی مجلسی پرکار، انقلابی و پرتلاش است، اگر رقابت در جریان انقلاب اسلامی شکل بگیرد با کاهش مشارکت مواجه خواهیم شد، چرا که مردم گمان می برند دعوا بر سر قدرت است.


‌انسجام و یکپارچگی مجلس و دولت سیزدهم باید تداوم یابد و برای تحقق این راهبرد باید شورای ائتلاف انقلاب اسلامی پررنگ‌تر از گذشته عمل کند.


‌۲۳۰ نفر از اعضای این دوره از مجلس شورای اسلامی از فهرست شورای ائتلاف انقلاب اسلامی هستند.


هماهنگی خوبی بین قوای کشور با تدابیر رهبر معظم انقلاب شکل گرفته است.


شورای ائتلاف انقلاب اسلامی باید مرجعیت انتخاباتی در استان‌ها داشته باشد و تحقق این رویکرد نیازمند کادرسازی، شبکه‌سازی و برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است.

دبیر شورای ائتلاف در مجمع عمومی ائتلاف سمنان چه گفت؟ +تصاویر

جنگ غزه:


طوفان الاقصی کار یک‌شبه نبود. طوفان الاقصی بیش از یکسال طراحی و برنامه‌ریزی شد و کار یک شب نیست.


طراحی کامل عملیات طوفان الاقصی به دست نیروهای مقاومت و فلسطینی انجام شد.


وحدت و یکپارچگی جریان مقاومت راهبردی مهم است و باید تقویت شود.


ژیم اسرائیل کودک‌کش و غاصب با بمباران‌های اخیر به دنبال انتقام ضربه سنگین وارده است.


ایران پیام‌هایی از آمریکا به واسطه کشورهای واسط دریافت کرد و اکنون کشور دشمن را کیش کرد و یک حرکت اشتباه ممکن است منجر به مات شدن دشمن شود.


کل شهر غزه ۳۶۵ کیلومتر است و ۱۱ کیلومتر با مصر مرز مشترک دارد و ۴۱ کیلومتر با رژیم صهیونیستی و بین ۲۵ تا ۳۰ کیلومتر هم مرز با دریا است و بیش از ۵۰ سال اشغال و بیش از ۱۷ سال محصور است.


یکی از آرزوهای بر زمین مانده شهید سردار حاج قاسم سلیمانی جمع شدن سران مقاومت در تهران بود که امسال این مساله محقق شد.


در رژیم غاصب اسرائیل جریان افراطی وجود دارد که معتقد به اخراج مسلمانان از فلسطین هستند.

دبیر شورای ائتلاف در مجمع عمومی ائتلاف سمنان چه گفت؟ +تصاویر

وضعیت اقتصادی:


وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است. بررسی گزارش‌ها در شاخص‌های مختلف گواه چشم‌انداز روشن برای اقتصاد کشور است.


موضوع اقتصاد اولویت کشور است و در ماه‌های اخیر وضعیت در شاخص‌های مختلف بهبود شرایط را نشان می‌دهد.


۸۸ درصد تورم اقلام غذایی از اردیبهشت و خرداد امسال نزولی و رو به بهبودی است و به حدود ۴۵ درصد رسید و تا اسفند پیش‌بینی می‌شود به زیر ۳۰ درصد برسد.


ارزیابی می‌شود بین۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار پول‌های بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف در آینده نزدیک آزاد شود که کمک‌کننده به بهبود شرایط است.


اوایل امسال و سال گذشته کمبود دارو به بیش از ۳۰۰ قلم دارو رسیده بود، اما اکنون با تدابیر اندیشیده شده، وضعیت بهبود یافت.


در سالهای گذشته مشکلاتی در زمینه تامین مایحتاج اولیه داشتیم. ولی امسال مشکلی در زمینه کالاهای اساسی مانند شکر وجود ندارد و کاهش قیمت برنج، روغن و گوشت قرمز در دست پیگیری است. گندم یک محصول راهبردی است که امسال کشور به مرز خودکفایی رسید و پیش‌بینی می‌شود سال آینده کشور صادرکننده گندم نیز باشد.


سرمایه‌گذاری‌های خوب خارجی در بخش‌های مختلف از جمله انرژی آغاز شده و بین یک تا ۲ سال آینده نتیجه سرمایه‌گذاری‌های خارجی آشکار می‌شود.

دبیر شورای ائتلاف در مجمع عمومی ائتلاف سمنان چه گفت؟ +تصاویر

عموزاده: کار گروهی لازمه موفقیت جریان انقلاب در کارهاست


رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سمنان در مجمع عمومی نیروهای انقلابی استان سمنان به تشریح وضعیت استان پرداخته و اولویت‌های کار تشکیلاتی در نیم‌سال دوم ۱۴۰۲ را تشریح نمودند.


مرتضی عموزاده با اشاره به اینکه تک‌روی مانع از رسیدن به هدف گروهی است، کار گروهی را لازمه موفقیت در انجام کارها دانسته و توجه به این مهم در بخش‌های مختلف را خواستار شدند.

دبیر شورای ائتلاف در مجمع عمومی ائتلاف سمنان چه گفت؟ +تصاویر

دولت سیزدهم به دنبال بازسازی انقلابی و عالمانه است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به اینکه بازسازی انقلابی و عالمانه رویکرد دولت سیزدهم است، افزود: شبکه‌سازی راهبرد مهم در دستیابی به اهداف است.


احمد ریواده با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب گفت: تامین امنیت، سلامت و مشارکت حداکثری در انتخابات اولویت مهم دولت سیزدهم است.


وی بر ضرورت امیدافزایی در جامعه به منظور افزایش مشارکت سیاسی مردم در انتخابات تاکید کرد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان کرد: حوادث خونین غزه در این روزها چنان فجیع و دردناک است که چهره رژیم خونخوار و ناپاک صهیونیستی را بیش از پیش برای همه آزادیخواهان آشکار کرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =