آموزش ۴۰ هزار نفر در حوزه اشتغال

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: طی سه سال گذشته ۴۰ هزار نفر در حوزه اشتغال با برگزاری ۱۸۰ نمایشگاه فصلی فروش محصولات اقتصاد مقاومتی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

به گزارش نسیم خنداب، سعید فرامرزی؛ در گفتگو با «دیار آفتاب»؛ در رابطه با ایجاد فرصت‌های شغلی در سه سال گذشته در استان مرکزی، گفت: در این مدت سه‌هزار و ۱۴۴ فرصت شغلی و ایجاد هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی با تکمیل زنجیره ارزش و بسته بندی محصولات صورت گرفته است. در این راستا ۵۰ تعاونی تولیدی و توزیعی ایجاد شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: پایش، مانع‌زدایی و احیای ۸۰ واحد تولیدی صنعتی با پرداخت ۱۷ هزار و ۸۷۳ فقره تسهیلات به ارزش ۱۳۱ میلیارد تومان از محل صندوق‌های قرض‌الحسنه تاکنون اقدام شده است.

وی، در رابطه با عملکرد قرارگاه اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی، عنوان کرد: در طی سه سال گذشته سه‌هزار و ۱۴۴ فرصت شغلی و آموزش و توانمندسازی برای ۴۰ هزار نفر در حوزه اشتغال با برگزاری ۱۸۰ نمایشگاه فصلی فروش محصولات اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است.
فرامرزی، خاطر نشان کرد: همچنین اشتغال برای ۷۵۰ نفر با اجرای طرح تأمین گوشت قرمز و ۵۲۰ فرصت شغلی با تکمیل زنجیره ارزش و بسته بندی محصولات ایجاد شده است.

وی، در رابطه با دهکده اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه روح الله در شهرستان ساوه، گفت: در این دهکده برای پنج نفر به‌صورت مستقیم و پنج نفر به‌صورت غیر مستقیم با فعالیت در عرصه‌های پرورش و نگهداری دام سبک، طیور، آبزیان و باغبانی و کشاورزی ایجاد اشتغال شده است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی، افزود: از طریق پایش و مانع‌زدایی و احیای ۸۰ واحد صنعتی و معدنی ۳۰۰ فرصت شغلی تثبیت و ۸۵۴ صندوق اشتغال‌زا و ۵۰ تعاونی تولیدی و توزیعی نیز راه‌اندازی شده است.

فرامرزی خاطر نشان کرد: ۲۸ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال از منابع خیرین در راستای تقویت صندوق‌های قرض الحسنه و پرداخت هزار و ۳۴۲ فقره تسهیلات با ارزش ۱۰۷ میلیارد تومان از محل منابع بند ب تبصره ۱۶ اقدام شده است.

وی، در رابطه با عملکرد صندوق‌های قرض الحسنه استان مرکزی، افزود: تعداد اعضای این صندوق ۳۸ هزار و ۱۳۷ نفر است و هزار و ۸۷۳ فقره وام در ۸۵۴ صندوق پرداخت شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی، در پایان تصریح کرد: وام‌های پرداخت شده باعث ایجاد پنج‌هزار و ۶۸۷ فرصت شغلی نیز شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 4 =