شهید سعید است و شهادت سعادت

هیچ کس نیست که پس از مرگ نزد خداوند از خیر بهره مند باشد و در عین حال خوش داشته باشد که به دنیا برگردد گر چه همه دنیا به او داده شود مگر شهید که چون فضیلت شهادت را میداند آرزو می‌کند برگردد تا در دنیا کشته شود.

به گزارش نسیم خنداب، هیچ کس نیست که پس از مرگ نزد خداوند از خیر بهره مند باشد و در عین حال خوش داشته باشد که به دنیا برگردد گر چه همه دنیا به او داده شود مگر شهید که چون فضیلت شهادت را میداند آرزو می‌کند برگردد تا در دنیا کشته شود.

شهید حسن بیاتی در اولین روز از مردادماه ۱۳۷۴ در کانون پر مهر خانواده‌ای دلسوز و مهربان در روستای نصیرآباد از توابع شهرستان خنداب دیده به جهان گشود.

تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدایی در روستای قاسم‌آباد خنداب سپری نمود. پس از ترک تحصیل در کنار پدر به کار کشاورزی و دامداری مشغول شد.

او بسیار خوش اخلاق و آرام بود و کمتر دیده می‌شد که با کسی اختلاف پیدا کند. به شرکت در مجالس مذهبی و اجتماعی اهتمام خاصی داشت و در ماه محرم بیشترِ وقت خود را در مسجدِ آبادی با خدمت به عزاداران آقا امام حسین(علیه السلام) سپری می‌کرد.

با رسیدن ایام خدمت مقدس سربازی پس از طی نمودن دوره آموزشی برای ادامه خدمت به سیستان و بلوچستان اعزام شد و بعد از حدود ده ماه خدمت، در منطقه صفر مرزی پاسگاه نگور فرماندهی انتظامی‌ سیستان و بلوچستان، به همراه هفت تنِ دیگر از هم‌رزمانش در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ در کمین اشرار مسلح و معاندین نظام افتادند و در یک درگیری مسلحانه با اشرار به فیض عظیم شهادت متنعم گردید.

پیکر مطهرش را در گلزار شهدای روستای نصیر آباد به خاک سپردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دوازده =