خروج مرغ از استان مرکزی بدون مجوز ممنوع است/ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده است

اخوان معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه وضعیت جوجه ریزی استان مطلوب است گفت: شهریور امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده و باید در عرضه توزیع نظارت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در  نشست تنظیم بازار استان مرکزی گفت: متاسفانه نرخ رشد تورم نسبت به سال گذشته بالاتر است و شتاب رشد قیمت در استان به میانگین کشوری نزدیک شده که باید در نشست تنظیم بازار راهکار مناسب برای تعادل بخشی قیمت ها ارایه شود.

وی افزود: هنر استان مرکزی این بوده که سطح عمومی قیمت ها از میانگین کشوری پایین تر بوده و لذا از این به بعد هم باید برای این راهبرد تمرکز داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی بیان کرد: مرغ داران نباید محصول خود را بدون مجوز از استان خارج کنند و دستگاهای نظارتی باید کنترل بیشتری داشته باشند و لازم است جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان و سایر دستگاه های دیگر بر عرضه مرغ در سطح استان نظارت بیشتری داشته باشند.

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده است

حمیدرضا اخوان معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در این نشست گفت: ۱۱۷ تن مرغ از  ۱۵ مهرماه تا ۹ آبان امسال در استان کشتار شده که ۹۰ تن آن در استان توزیع شده و همچنین ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در  هفت ماه اول سال انجام شد.

وی افزود: همچنین ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار قطعه جوجه سال گذشته شهریورماه در استان ثبت شده است و شهریور امسال نیز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده و وضعیت جوجه ریزی استان مطلوب است و باید در عرضه نظارت بیشتری صورت گیرد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار کرد: متأسفانه ۲۰۰ تن مرغ زنده از ۱۰ مهر ماه تا پنج آبان از استان بدون مجوز خارج شده که پیگیری آن درحال انجام است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۶۶ واحد تولید تخم مرغ در استان مرکزی فعالیت دارند که ۲میلیون و ۱۵۰ هزار قطعه مرغ در این واحدهای وجود دارد.

اخوان خاطر نشان کرد: در خصوص تخم مرغ شرایط فعلی مطلوب است و ۱۴۶ هزار تن تخم مرغ روزانه در استان مرکزی تولید می‌شود که ۴۰ تا ۴۵ تن نیاز استان را برطرف می‌کند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =