گام دوم انقلاب فصل درخشش و تحقق ایران قوی در همه ابعاد است

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بابیان اینکه گام دوم‌ انقلاب فصل درخشش و تحقق ایران قوی در همه ابعاد است و حرکت انقلاب در گام دوم تمدنی خواهد بود، گفت: امروز اساتید دانشگاهی باید شکوه تمدن اسلامی را برای جوانان تبیین کنند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در جمع اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های استان مرکزی با اشاره به اینکه اساتید دانشگاه افسران جنگ نرم هستند، اظهار داشت: امروز با توجه به جنگ شناختی دشمنان یکی از رسالت‌های اساتید آشنا کردن جوانان با سیاست‌های دشمن در عملیات روانی و جنگ ادراکی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: آشنایی جوانان با دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و جنبه‌های مختلف استقلال و اقتدار کشور از دیگر رسالت‌های اساتید دانشگاه است که مقام معظم رهبری از این‌ها به‌عنوان جهاد تبیین یاد می‌کنند و این‌یک فریضه مهم و فوری و پادزهر سیاست‌های شیطنت‌آمیز دشمنان است.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته اقتدار دشمنان را در هم‌ شکسته و هیمنه پوشالی جبهه استکبار را دچار چالش و نابودی کرده، گفت: امروز ایران اسلامی بازیگر فعال در عرصه‌های بین‌المللی است و دشمن از این مسئله عصبانی است.

کریمی افزود: دشمنان در طول انقلاب اسلامی بعد از ناکامی در جنگ تجزیه‌طلبی، هشت سال جنگ تحمیلی، جنگ‌های سخت و امنیتی، جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی، جنگ ترکیبی را علیه ملت راه انداخته که مهم‌ترین بعد آن جنگ شناختی با ابزار فضای مجازی و روش دگرگونی در واقعیت‌ها و پمپاژ یاس و ناامیدی است.

وی ادامه داد: ضربه زدن به اقتدار کشور، جلوگیری از الگو شدن انقلاب اسلامی و متوقف کردن پیشرفت کشور از مهم‌ترین اهداف دشمن در جنگ ترکیبی است و قطعاً با هوشیاری ملت توطئه‌های آنها شکست خواهد خورد چراکه دشمن امروز به مرز نتوانستن در مقابل ملت ایران رسیده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بابیان اینکه گام دوم‌ انقلاب فصل درخشش و تحقق ایران قوی در همه ابعاد است و حرکت انقلاب در گام دوم تمدنی خواهد بود، گفت: امروز اساتید دانشگاهی باید شکوه تمدن اسلامی را برای جوانان تبیین کنند.

وی با اشاره به اینکه جهاد تبیین به معنای بیان حقایق از دل واقعیت‌ها است، افزود: نشان دادن الگوهای موفق، ترسیم آینده درخشان مبتنی بر واقعیت‌های علمی کشور، تبیین حماسه‌های هویت‌ساز از رسالت‌های اساتید در میدان مقدس جهاد تبیین است.

کریمی تأکید کرد: قرارگاهی عمل کردن در میدان جهاد تبیین از ضرورت‌های مهم است و باید الگوی دفاع مقدس را همواره موردتوجه قرار دهیم و بهترین روش بهره‌گیری از گنجینه دفاع مقدس اردوهای راهیان نور است که در یک ماه جاری فصل این کار با برکت است.

وی با بیان اینکه راهیان نور قرارگاه و دانشگاه بزرگ جهاد تبیین و یک جریان عظیم فرهنگی و تربیتی است، گفت: اساتید باید ضمن حضور خود در سرزمین‌های نور به تشویق دانشجویان برای بهره‌گیری از این فضای معنوی و تربیتی بپردازند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم ملت ایران است و فرهنگ ما می‌توانیم را به جوانان می‌آموزد و در سرزمین‌های نور با این ظرفیت‌ها و معارف آشنا می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه با اردوهای راهیان نور باید تحولی باشد چراکه این اردوها منشأ تحول است و دانشگاهیان باید از ظرفیت اردوهای راهیان نور به‌خوبی استفاده کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =