مخالفت با فرزند آوری در تضاد با سیره حضرت زهرا(س) است

حجت‌الاسلام عبدی با اشاره به اینکه مخالفت با فرزند آوری در تضاد با سیره حضرت زهرا(س) است گفت: کسانی که مخالف فرزند آوری هستند درواقع با قرآن و حضرت زهرا (س) مخالفت کرده‌اند.

به گزارش نسیم خنداب؛حجت‌الاسلام ماشاءالله عبدی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در مراسم جشن کوثر شهر خنداب ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) عصاره طوبی، حلقه وصل انبیاء و اولیاء و مادر ائمه اطهار است که در بیستم جمادی‌الثانی چشم به جهان گشود.

وی با اشاره به اینکه همه کلمات سوره کوثر منحصر به حضرت زهرا است بیان کرد: کفار به پیامبر(ص) تهمت زدند که نسل پیامبر منقطع شد اما خداوند متعال پیامبر را خطاب قرارداد و فرمود: “ما به تو کوثر دادیم ” این کوثر همسر حضرت علی(ع) و مادر ۱۱ امام است شأن شئون حضرت زهرا(س) در زمین و در آسمان زبانزد انس و جن و ملائک است.

عبدی به خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: قبل از آغاز عملیات والفجر۸، به حاج قاسم گفتند مهتاب کامل است رود اروند خروشان چطور غواص‌ها از رود اروند خواهند گذشت؟ حاج قاسم گفت ماه چهارده و موج دریا را به پهلوی شکسته حضرت زهرا(س) قسم می‌دهیم، هوا تاریک و امواج آرام شد و رزمندگان به آرامی از اروند گذشتند.

وی افزود: در عملیات کربلای۴ رزمندگان شکست خوردند بعد از گذشت دو هفته عملیات کربلای ۵ با رمز یا زهرا (س) آغاز شد در این عملیات حاج قاسم هر کدام از رزمنده‌ها را به حضرت زهرا(س) قسم می‌داد این عملیات یکی از بهترین و موفق‌ترین عملیات شد.

وی گفت: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرمودند: وجود یک دختر در خانه ۱۲ رحمت نازل می‌شود و اگر ۳ دختر در منزلی باشند بهشت بر پدر و مادر واجب می‌شود. کسانی که مخالف فرزند آوری هستند درواقع با قرآن و حضرت زهرا (س) مخالفت کرده‌اند و در تضاد با سیره حضرت زهرا(س) هستند.

عبدی بیان کرد: افرادی به علت فقر مالی تمایلی به فرزند آوری ندارند خداوند در آیه ۱۵۱ سوره انعام پاسخ این افراد را داده و فرمود «نَحْنُ نَرْزُقُکُمْ وَ إِیَّاهُمْ» ما روزی دهنده هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: افرادی هستند که می گویند نمی توانیم فرزند تربیت کنیم این موضوع نیز بهانه ای بیش نیست، امروزه ابزار فراوانی در بحث تربیت فرزند وجود دارد.

عبدی در پایان خاطر نشان کرد: لقمه حلال، محیط سالم، خانه امن، آراستگی والدین به مسائل دینی، نام‌گذاری فرزندان بر مبنای اسامی و القاب حضرت زهرا و ائمه اطهار می‌تواند در تربیت صحیح فرزندان مؤثر باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =