آخرین وضعیت پرونده بدهکاران کلان بانکی

رئیس کل دادگستری استان تهران اخرین وضعیت پرونده های بدهکاران بانکی را تشریح کرد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از مشرق، رییس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دادگاه رسیدگی به اتهامات رستمی صفا موسوم به گروه رستمی صفا از بدهکاران بانکی تیر ماه سال گذشته برگزار شد اما حکمی صادر نشد، این پرونده در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ رویکرد دادگستری تهران در رابطه با پرونده‌های بدهکاران بانکی چیست، گفت: رویکرد دستگاه قضائی این است که اموال نسبت به شبکه بانکی بازگردانده شود چرا که این اموال، اموال مردم است. اگر وام و یا اعتباری در جهت تولید مصرف نشده باید بازگردانده شود چرا که هدف از اختصاص، تقویت تولیدات داخلی است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها تحت عنوان بدهکاران بانکی وجوهی را گرفته‌اند اما بازنگردانند، گفت: مطالبه ما از سیستم بانکی و مسئولان این است که نسبت به مسئله ورود داشته باشند.

وی ادامه داد: چند نفر از بدهکاران کلان بانکی بعضاً سه هزار میلیارد و یا کمتر و بیشتر بودند. مذاکراتی با اینها داشتیم و حتی برخی قبل از اینکه تفهیم اتهام شوند در عرض ۲ تا ۴ ماه تسویه حساب کرده و مطالبات بانکی را پرداخت کردند که بر این اساس پرونده مختومه شد.

القاصی افزود: برخی از این بدهکاران هم علیرغم توسعه و تاکید ما که بیایید و بدهی خود را پرداخت کنید، اقدامات لازم را انجام ندادند که پرونده آنها در حال رسیدگی است. در خصوص پرونده‌ای که نام بردید باید بگویم پس از صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه ارسال شد و در حال حاضر درگیر مرحله کارشناسی است.

وی در پاسخ به این سوال که تیر ماه پارسال بود که دادگاه برگزار شدایا مرحله کارشناسی یک سال طول می‌کشد؟ گفت: ۴ ماه است که پرونده در مرحله کارشناسی است و با توجه برسی صورت حساب‌های مالی این زمان طبیعی است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =